HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Birgül Tüner

ARALIK 2022 BURÇLAR

Magazinizmir

KOÇ BURCU: Sevgili Koç; Aralık ayına kariyerinize,yeni yaşam düzeninizi hayata geçirmeye odaklanarak gireceksiniz.Mali konuları ödemeleri yeniden düzenleyeceksiniz.Bu dönemde Mars işlerinizi biraz yavaşlatsada hayallerinizi gerçekleştirmek için dikkatli ve detaylı projeler üreteceksiniz. "7" Aralıkta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve"8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,geçirdiğimiz bu yıl neleri yapamadığınızı derinlemesine inceleyeceksiniz.Kendi kardeşleriniz,aile bireyleriniz ve eşinizin kardeşleri ile ilgili konularla ilgilenecek,yeni gelir imkanları elde edeceksiniz. "10"Aralık'ta "Venüs ile "Jüpiter kare açı etkileşimi " Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle devam eden hukuki davalarınızda,yavaş giden işlerinizde lehinize gelişmeler yaşayacaksınız. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta sizin burcunuzda ileri hareketine başlayacak ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek ve Yeni atılımlar,yeni fırsatlar ayağınıza gelecek iş hayatınızda, kariyerinizde, fikirleriniz, düşünceleriniz, yenilikçi projeleriniz, sivil toplum projelerine verdiğiniz desteklerle bir yıldız gibi parlayacaksınız."23"Aralık'ta "Yeniay" "Oğlak" burcunda gerçekleşecek.Yeni bir eve veya işyerine taşınma kararını,yurt içi ve yurt dışında eğitim yaşam konularını değerlendirecek, hayata bakış açınızı yenileyeceksiniz.Bazılarınız evlilik törenleri sonunda balayı tatiline çıkarken,partneri olmayanlar yeniden aşık olacaklar.

BOĞA BURCU:Sevgili Boğa; Aralık ayına sağlık ve  aile içi konulara, finansal dengenize odaklanarak gireceksiniz.Bu dönemde hisleriniz kuvvetlenenecek, alım-satım işlemlerinden,eşiniz veya ortağınızdan gelen para ile mali açıdan rahatlayacaksınız."7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak" burcuna geçecek ve  "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,"Güneş " ile "Merkür" karşıtlığı olacak, evlilik ve ticari ilişkilerde  çekişmeli davalar, kişilerle ilişkilerde, eşinizin ailesi veya iş arkadaşlarınızla  inatlaşma ve çekişmeli durumlar yaşayabilirsiniz. "10"Aralıkta  "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle, biraz sert gergin olabilir haksızlığa uğradığınızı düşünebilirsiniz.Ödemelerinizi gerçekleştirecek kredilerinizi kapatacaksınız. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta  ilerleyecek, "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek,ani kararlar almaktan kaçınmalı daima,hukuki ve mali konularda beklentilerinizi minimum seviyede tutmalısınız. "23"Aralık'ta "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; iş ve kariyer alanında yeni bir statü elde edecek,kendi işinizi yapıyorsanız yeni müşteri portföyü oluşturacak,ev araba konularında yatırım yapmak isteyeceksiniz.Bekar olanlar uzun sürecek ciddi bir ilişkiye adım atacak,evli "bazı "Boğa'larda  çocuk sahibi olmak isteyecek.İş arayışında olanlar, beklediği olumlu cevapla işe başlarken, bazılarınızda iş alanlarında değişiklik yapacaksınız.

İKİZLER BURCU:Sevgili İkizler ; Aralık ayına, işinize, eğitim ve seyahatlerinize, ödemelerinize odaklanarak gireceksiniz. ayın"2"ila "7" si arasında "Neptün"gezegeni "Venüs" ve " Merkür" ile " kare açı oluşturacak, Neptün, sezgileri yönetir, bize rüyalar,kanalıyla yol gösterir,bu dönemde yapmanız gereken iş müracaatı ve çeşitli kurum başvurularını gerçekleştireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler"de sizin burcunuzda "Dolunay" gerçekleşecek,"Güneş hırsızlık, aldatılma, dolandırıcılık mağduru olmamak haksızlıkları önlemek için herşeyi dikkatlice enaz iki kez kontrol etmelisiniz. Ortaklı paralar,ikili ilişkileriniz nelerden zevk alıp almadığınız önem kazanacak.Diş,cilt,saç, vücudun iskelet sistemiyle alakalı sağlık kontrollerinizi ve operasyonlarınızı yaptırabilirsiniz."10"Aralık'ta "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle bazı şeyler kontrolünüzden çıkmış gibi hissedebilir,ev içi düzeninizde ve aileyle ilgili konularda kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek ve "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; bazılarınız,yeni bir eve,yeni sosyal çevreye geçecek, bazılarınız beklediği evlilik teklifini alacak, ilişkim yok diyenlerde  yeni bir aşka yelken açacak.Ay sonunda geçen ay retroya başlamış olan "Mars" geri hareketini sürdürecek, anlık kararlar almaktan veya hayalcilikten uzak kalacak,kişisel gelişim ve eğitimlerinize yönelik kurslara devam edeceksiniz

 YENGEÇ BURCU: Sevgili Yengeç ; Aralık ayına, ailenize, borç alacak dengenizi sağlamaya,imajınıza  odaklanarak, gireceksiniz. ayın"2"ila "7" si arasında "Neptün"gezegeni "Venüs"  ve " Merkür" ile " kare açı oluşturacak, Neptün, sezgileri yönetir ,eşinizle ortak kararlar almak,belki birlikte alım satım yapmak, ortağınızla birlikte işinizi büyütmek için planlar yapmak isteyeceksiniz.sağlıkla ilgili konularda  kontrollerinizi yaptıracaksınız. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve  "8"Aralık 'ta "İkizler" burcunda "Dolunay" gerçekleşecek, internet üzerinden para transferi yapmamalı, banka hesaplarınızı ve  imzalamanız gereken sözleşmeleri, anlaşmaları çok iyi kontrol etmeli mümkünse bu ay herhangi bir şey imzalamamalı hayati kararlar almaktan kaçınmalısınız."10" Aralık'ta "Venüs ile "Jüpiter kare açı etkileşimi " Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,aile büyükleri, eşinizin ailesi, kardeşleriyle ortak planlar yapacak, birlikte katılacağınız organizasyonlara yöneleceksiniz. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta  ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek,ve "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; işinizde, kariyerinizde ilerleyecek, deneyiminiz ve tecrübelerinizle sorunlu  tüm işleri çözeceksiniz. Ailenize ait bir mal satışından veya eşten, ortaklıktan  gelen parayla  yapmak istediğiniz yatırımlarınızı gerçekleştirecek,evinizi yenileyecek, onarım ve tamir işlerini yapacaksınız.Ay sonunda geçen aydan beri devam eden "Mars"retrosu etkisiyle işlerinizde ve hukuki konularda alacaklarınızın tahsilinde gecikmeler yaşayabilirsiniz.

ASLAN BURCU: Sevgili Aslan ; Aralık ayına,sağlık konularına,işinize,mali konulara odaklanarak gireceksiniz."7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve  "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek; bu dönemde kafa karışıklığı,odak dağınıklığı,ev içinde düzen değişikliği yaşayabilirsiniz.İlişkilerinizde,komşular,kendi aile bireyleriniz,eşinizin ailesiyle ilişkilerde sürtüşme ve inatlaşmalardan uzak kalmalısınız. Ayrıca bu dönemde internet üzerinden para transferi yapmamalı,herhangi bir anlaşma veya sözleşme imzalamaktan kaçınmalı,iyice düşünmeden kesin kararlar almamalısınız."20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta  ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; Bazılarınız yeni doğan bebeği ile aile içinde bayram sevinci yaşarken,ilişkisi devam eden bazılarınızda evlilik kararı  alacaklar.  Hayatınızın her safhasında yeniye yer açacak,hayata ve geleceğe bakış açınızı kökten değiştireceksiniz.İlişkisi devam edenler evlilik kararlarını çevrelerine açıklayacak,ilişkim yok diyenler uzun süreli bir aşka yelken açacaklar.Yurt içi ve yurt dışında yaşam,eğitim fırsatlarını değerlendireceksiniz.İş arayışı içinde olanlar yeni bir işe başlayacak.Yeniay'ında etkisiyle,bu dönemde bekar "Aslan" kalmayacak,çocuk sahibi olmak isteyenler bu dönem bekledikleri mutlu haberi alacak,yakınlarına duyuracaklar.Ay sonunda hobilerinize, sağlıklı doğa yürüyüşlerine,dinlenmeye , eğlenmeyede vakit ayıracaksınız.

BAŞAK BURCU:Sevgili Başak ; Aralık ayına, eğitimlerinize,aileniz ve kendi sağlığınıza,para konularına odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,işyerinizde,sosyal çevrenizde bazı kişilerin arkanızdan iş çevirdiğini, manipüle edildiğinizi farkederek,sakin,deneyimli tedbirli hateketletinizle durumu lehinize çevireceksiniz.Toplumumuzda artan kandırılma veya dolandırıcılık olaylarına ve seyahatlerde eşya kaybına karşı önlem almanız gerekecek.Aile büyüklerinizin sağlık konularıyla yakından ilgileneceksiniz. "10"Aralık'ta "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,yurt içi ve yurt dışında eğitim, yaşam,tatil fırsatları ayağınıza gelecek, yeteneklerinizden ek kazançlar elde edecek, geliriniz de fevkalade artış yaşayacak,arsa,arazi,ev, araç satın almayı düşünecek siniz.Çocukları olanların gündemi yoğunlaşacak, çocuk sahibi olmak isteyenler harekete geçecek. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; yeni bir eve ve sosyal çevreye geçis yapacak, yakınlarınız akrabalarınızla ortak gündem ve programlar oluşturacaksınız.Mesleki kurs ve eğitimlerinize,spora ve sağlıklı beslenmeyle ilgili diyet programlarına zaman ayıracaksınız.Bazılarınız evlilik kararı alarak yakın çevresine duyuracak. Ay sonunda retrosu devam eden "Mars" geri harekette olacak,işleriniz ve kariyerinizde ilerlemek adına daha fazla sorumluluk aldığınızı farkedecek çözüm arayışına girecek, sağlık kontrollerinizi yaptıracaksınız.

 TERAZİ BURCU:Sevgili Terazi ; Aralık ayına, imajınıza , sağlığınıza eğitimlerinize, mali konulara odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek, İşyerinde ve aile içinde aşırı yük ve sorumluluklarınızdan bunalacak, üzerinizdeki baskı ve aşırı sorumluluklarınızdan yorulduğunuz bu dönemde,aileniz ve arkadaşlarınızında desteğiyle sorunları çabucak çözecek,kariyerinizde hızla yükseleceksiniz.Yeni iş alanlarına yönelecek,gelirlerinizi arttıracak,yeni iş alanlarıyla ilgili eğitimler alacaksınız."10"Aralıkta  "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,alerji veya kronik rahatsızlığı olanlar tetiklenme yaşayabilir,bu dönemde uzman desteği almalı,bağışıklık sisteminizi güçlendiricek şekilde beslenmelisiniz. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek;bu dönemde başarılarınızla,imajınızla,kararlı ,yenilikçi projelerinizle,maddi ve manevi açıdan herkesin gözbebeği olacaksınız.hayatınızın her alanında yeniye yer açacaksınız .Bazı "Terazi"ler yeni bir semte,belki şehir dışına taşınacak,ilişkim yok diyen bazılarınızda yeni bir ilişkiye başlayacaksınız.Aileniz veya eşinizden,belki ortaklık payından,yetenekleriniz sayesinde  aldığınız ek ücretlerden dolayı mali açıdan çok rahatlayacak ,yapmak istediğiniz yatırımı gerçekleştireceksiniz.Ay sonunda geçen ay retroya başlamış olan "Mars" geri hareketine devam edecek,sert ve kırıcı tutumlardan uzak kalmalı araç almamalı  ve satmamalı , borçlanmaktan kaçınmalısınız.

AKREP BURCU:Sevgili Akrep ; Aralık ayına, sağlığınıza,sosyal projeleri nize,iş seyahatlerinize, çocuklarınıza, ailenize odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,bu iki gün mali konularda internet üzerinden para trans feri yapmamaya özen göstermelisiniz.İşyerinizde deneyimleriniz,çözüm odaklı oluşunuz sayesinde kariyerinizde hızla yükseleceksiniz.Sizi yoran üzen,enerjinizi aşağı çeken kişilerle aranıza mesafe koyacaksınız.10"Aralık'ta " Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,daha önceleri vakit ayıramam dediğiniz bir çok alanda, yeni eğitimlere kurslara katılarak iş alanlarınızı genişleteceksiniz.Eşinizin ailesi ve kardeşler,kuzenler, yeğenlerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayacaksınız. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; yeni projelere başlayacak,ortaklık teklifleri alacak,konunuzda uzmanlaşacağınız eğitimler alacaksınız.Bazılarınız,ev veya işyerinizi yeni bir semte taşıyacaksınız.Çocuk sahibi olmak isteyenler için bu donem çok uygun.Evlilik törenlerini gerçekleştirenler balayı tatiline çıkarken, bazılarınızda eski sevgilinin gelmesiyle kafa karışıklığı yaşayacaksınız.Bu dönemde sağlık kontrollerinizi aksatmamalı,beslenmenize dikkat etmeli,spora ve hobilerinize,kendinize zaman ayırmalısınız.

YAY BURCU: Sevgili Yay; Aralık ayına,iş seyahatlerinize,çocuklarınız aileniz,kardeşlerinizle ilgili güzel gelişmelere, odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,bu dönemde ev içi onarımlardan,tadilat yapmaktan kaçınmalı,aldatılmalara yada dolandırıcılık ihtimaline karşı tedbirli olmalısınız.Hukuksal davalarınızda yavaşlama,alacakların tahsilinde kısa süreli  gecikmeler yaşayabilirsiniz."10"Aralık'ta "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle, ilişkilerinizde,ticaretlerinizde aşırı inatçı, sorgulayıcı, sert tavırlardan kaçınmalı,özellikle aile bireylerinizle ilişkilerinizde daha sakin,hoşgörülü olmalısınız.Bu dönemde,kendi iş alanlarınız dışında başka ek işler alacak,gelirinizi ikiye hatta üçe katlayacaksınız. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek;yeni projeler,arzuladığınız yeni bir ev veya araba alımıyla ilgili beklediğiniz para desteğine kavuşacaksınız. Yarım kalmış bütün işlerinizi tamamlayarak,bekleyen sağlık kontrollerinizi,mini operasyonlarınızı gerçekleşeceksiniz Bazılarınız,partnerinden beklediği evlilik teklifini alırken,bazılarınızda doğum gününüzü kısa bir tatille ve sevdiklerinizle,sürpriz hediyeler alarak  kutlayacaksınız.İlişkisi olmayanlar yakın cevrelerinden biriyle uzun süreli bir ilişkiye adım atacaklar.Çocukaları olanlar onların kurs ve ihtiyaçlarına,sağlık konularına,evcil hayvanlarının sağlığına zaman ayıracaksınız.Ay sonuna doğru retrosu devam eden "Mars" etkileriyle kendinizi yorgun ve stresli hissedebilirsiniz.

OĞLAK BURCU:Sevgili Oğlak;Aralık ayına,işinize, kariyerinize,eş ve çocuklarınızla ilgili konulara odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" sizin burcunuza geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,bu iki günü mümkünse dinlenerek halk tabiriyle etliye sütlüye dokunmadan,sakin ve İnternet ortamında para tranferlerinden uzak kalarak geçirmelisiniz."10"Aralık'ta " Venüs"ün "Oğlak"yani sizin burcunuza geçişiyle,bilginiz,yeteneklerinizle herkesin gözdesi olacak,kariyerinizde istediğiniz noktaya geleceksiniz.İletişim ve ticaret alanlarında,bilişim sektöründe güçlü bağlantılar kuracaksınız.Birazdaha hırslı olacak ,kendi alanınız dışında medya,basın yayın,iletişim, halkla ilişkiler, bilişim sektörlerine yönelik alanlarda ek işler yapacak,yeni eğitimler alacak,gelirinizi ikiye üçe katlayacaksınız.Bazılarınız da iş sahalarınızı tamamen değistireceksiniz her konuda inanılmaz mucizeler yaşacaksınız.Eşinizin ailesi ve kardeşlerinizin düğün, nikah veya sünnet gibi mutlu günlerini birlikte kutlayacaksınız."20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek; yeni projeler,yeni arkadaşlar,yeni bir sosyal çevreye geçmek gündeminizi oluşturacak bu ay elinizi attığınız herşeyin adete altına dönüştüğünü deneyimleyeceksiniz.Eşinizin ve aile büyüklerinizin saglikla ilgili kontrollerini yaptıracak, ailenizle,arkadaşlarınızla birlikte kaliteli zaman geçireceksiniz.

KOVA BURCU:Sevgili Kova ; Aralık ayına,mali konulara, kendi sağlığınıza,işinizle ilgili eğitimlerinize odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,bu iki gün mali konularda internet üzerinden para transferleri yapmamalı,sözleşme, anlaşma türü resmi evraklarınızı iki üç kez kontrol etmeli,hatta mümkünse imzalamayıp bir sonraki aya ertelemelisiniz.10"Aralık'ta " Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,aileniz ve kardeşlerle, eşinizle ilgili konularda biraz takıntılı, fazla alıngan olabilirsiniz, bu dönemde ağzınızdan çıkacak sözleri iyi düşünüp tartmadan konuşmamalı,gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. "20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek;yurt içi ve yurt dışında eğitim,yaşam konularında ayağınıza gelen fırsatları değerlendirecek,hayatınızın her alanında yeniliklere yer açacak,eskiye dair nevarsa geride bırakacaksınız.Çocuk sahibi olmak isteyenler için bu dönem çok uygun.Devam eden hukuki davalarınızda lehinize güzel gelişmeler yaşayacak,ailenize ait bir mal satışı,eşten veya ortaklıktan gelen nakit girişine,eşinizin maaş zammına sevinecek küçük bir yatırım yapmak için harekete geçeceksiniz.Evlilik teklifi bekleyenler uzun zamandır beklediği teklifi alacak,ilişkisi olmayanlar, yeniden aşık olacaklar.Bazılarınız,kendinize veya ailenize ait bir arazide organik tarım veya hobi amaçlı uygulamalar yapacak,bir  evcil hayvanın bakımını üstleneceksiniz.

BALIK BURCU: Sevgili Balık ; Aralık ayına,iş seyahatlerinize,çocuklarınız aileniz,kardeşlerinizle ilgili güzel gelişmelere, odaklanarak gireceksiniz. "7"Aralık'ta "Merkür" "Oğlak"burcuna geçecek ve "8"Aralık 'ta "İkizler "burcunda "Dolunay" gerçekleşecek,bu dönemde iş yerinizde, işinizle alakalı kendinizi yoğun baskı altında,stresli hissedebilir,iş arkadaşlarınız veya amirlerinizin beklentilerine cevap vermekte zorlanabilirsiniz. 10"Aralık'ta "Venüs"ün "Oğlak" burcuna geçişiyle,işiniz ve kariyerinizde yükselmenizi destekleyecek güzel gelişmeler yaşayacak,kardeşlerinizlede ortak işler yapacaksınız."20-23"Aralık'ta "Jüpiter" "Koç"ta ilerleyecek ve "Güneş" "Oğlak" burcuna geçecek, "Oğlak" burcunda "Yeniay" gerçekleşecek;yeni projelere başlayacak,arzuladığınız yeni bir ev veya araba alımıyla ilgili beklediğiniz para desteğine kavuşacaksınız.Firma çalışanı olanlar,maaş zammı alacak,ssk,yemek,yol harcırahı,primlerinin hesabına yatmasıyla ödemelerini tamamlayacak,kendi işini yapanlar firmalarını birazdaha büyütecekleri yeni atılımlar geçekleştirecek,belki bir ortaklığa evet diyecekler. Yarım kalmış bütün işlerinizi tamamlayarak,bekleyen sağlık kontrollerinizi,mini operasyonlarınızı gerçekleştireceksiniz Bazılarınız devam eden ilişkilerini evliliğe taşıyacak,ilişkisi olmayanlar ise yakın çevrelerinden biriyle uzun süreli bir ilişkiye adım atacaklar. Ay sonuna doğru retrosu devam eden "Mars" etkileriyle ve iş yoğunluğunuzdan dolayı  kendinizi yorgun ve stresli hissedebilirsiniz.Bu dönemde ani kararlar almaktan kaçınmalı,mümkünse ailenizle sevdiklerinizle, çocuklarınızla  kısa bir tatil yapmalı dinlenmelisiniz.

 

 


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN