HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Birgül Tüner

Haziran Ayına Özel Burç Yorumları

Magazinizmir

SEVGİLİ KOÇ; 2 Temmuzda Mars Aslan burcuna geçerken, Yengeç’te gerçekleşecek Güneş tutulmasının da etkisiyle ailenizle, belki yeni aldığınız evin/yazlığın tadilatı ile meşgul olacak imajınızı yenileyeceksiniz. 3 Temmuz’da Venüs Yengeç burcunda. Ailenize ve size tüm sağlık sorunlarında şifa verecek. Ticari açıdan müşteri ve nakit artışı konusunda rahatlayacaksınız. Aslan burcundaki Merkür retrosu ikili ilişkilerde ayın 19'una dek size zor anlar yaşatacak. 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulması kariyerinizde/ticari ortaklıklarınızda para kaybına sebep olabilir. 19 Temmuzda yengeç burcuna geçen Merkür algılamanızı yükseltirken sizi ilişkiler ve para konularında sebep-sonuçları değerlendirmeye zorlayacak. Kararsızlık yaşadığınız konularda işinizi ve ilişkinizi zorlamayın, sakin olun ve bir süre bekleyin.

SEVGİLİ BOĞA;  2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcunda ki Güneş tutulması etkisiyle eğitime, araştırmaya ticari ortaklık ve faaliyetlerinizde, eğer çalışansanız kariyerinizde yeni projelere önem verecek, ailenize daha çok vakit ayıracaksınız. Başka şehre veya eve taşınmayı düşünenler 19 Temmuzun (Merkür retrosunun) geçmesini bekleyiniz. 3 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor. 28 Temmuza kadar süper fırsatlar için en uygun zaman. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında ikili ilişkilerinizde; yanlış anlaşılmamak için susmayı dinlemeyi seçmeli, seyahatlerinizde dikkatli olmalı, bavul, pasaport gibi eşyalarınızı yanınızda tutmalı, bekleyen kredi veya provizyon işlemlerinizi bir iki gün ertelemelisiniz. 23 Temmuz-23 Ağustos arasında parasal konularda bolluk bereketiniz artacak. 

SEVGİLİ İKİZLER; 2 Temmuz tarihinde Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması sizleri ekonomik yönden yeni ticari ortaklıklara, evli olanları ailevi sorunları çözmeye zorlayacak. İçinde bulunduğunuz durumda sizin artık bir çıkarınız kalmamışsa belki de daha iyi getirisi olacak işlere başlayacaksınız. 3 Temmuz Venüs hareketi ile 28 Temmuz’a dek gelirinizdeki sürpriz artışlar, kişisel projelerinize gelen taleplerle ek kazançlar, ikramiye ve prim girdileri yüzünüzü güldürecek. Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu sonuna dek, internet ortamındaki çalışmalarınızda her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Elektronik alanda sorunlar yaşayablirsiniz. 17Temmuzdaki parçalı Ay tutulması tekrardan borçlarınızı gündeme getirebilir, beklemediğiniz ya da ertelediğiniz bir ödeme gündeme gelecek.

SEVGİLİ YENGEÇ; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması sizlere yeni kapılar açmak için ideal olacak. Ay ortasına dek hedefiniz; gelirinizi arttırmak ve primlerinizi, ikramiyelerinizi vaat edilmiş paralarınızı tahsil etmek olacak. Hayatınızdan neyi çıkartmak gerektiğine, kimleri alanınıza almak gerektiğine karar vereceksiniz. 3-28 Temmuz arasında ilişkilerinizde, işyerinizde, aileniz ve dostlarınız arasında yıldızınız parlayacak ilgi ve sevgiye doyacaksınız çekiciliğiniz artacak. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek maddi konularınızla ilgili dikkatli olmalısınız. İnternetten para transferi veya alışveriş yapmamalı, kimseye borç vermemelisiniz. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulması eşiniz veya sevgilinizle aranızda gerginlikler olmasına sebep olacak. Eski ilişkinizin ya da arkadaşınızın talepleri iş ve aşk hayatınızda hesaplaşmaları gündeme getirecek. Pozitif ve yapıcı konuşun, daha çok dinleyin.

SEVGİLİ ASLAN; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeçteki Güneş tutulması geçmişi silmek, yeni ilişkilere başlamak sosyal yönünüzü geliştirmek, sanat, tiyatro, müzik, kişisel gelişim konularında sizi motive edecek. 3-28 Temmuz arası duygusal ve psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedecek parasal alanda da yeni kararlar alacaksınız. 8-19 Temmuz arası Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek kendinizi ilgilendiren her konuda dikkatli olmalı her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz. Günü gelmiş estetik ameliyatlarınız varsa mümkünse erteleyin. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında; emrinizde çalışan kişilerle fikir ayrılıkları ve gerilimler, sağlığınızda ani değişiklikler, aile içi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu günü dinlenerek mümkünse denize girerek geçirmelisiniz.23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcuna geçecek. Sizin döneminiz başlayacak. 

SEVGİLİ BAŞAK; 2 Temmuz Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması ilişkinizde sizi evliliğe, evliyseniz çocuk sahibi olmaya, bekarsanız yeni başlangıçlara, sessiz veya çekingen kaldığınız konularda harekete geçmeye zorlayacak. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek sağlığınıza dikkat etmeli, size konulan bir teşhis varsa mutlaka ikinci bir doktora daha gitmeli, acele karar vermekten kaçınmalısınız. 17 Temmuz da ki  parçalı Ay tutulması bazılarınızın aşk hayatınızda kıskançlık ve kavgalara sebep olacak, bazılarınız çocuğunuz, ebeveynleriniz, kardeşinizle ilgili sorunları çözeceksiniz.

SEVGİLİ TERAZİ; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla kariyer hayatınızda yeni ve karlı döneme başlayacaksınız. Bu ay sıkça çıkacağınız iş seyahatleriyle sosyal çevreniz daha da genişleyecek. Alacağınız nakit getirisi yüksek. Ortak proje teklifine sevineceksiniz. 3 Temmuzda Venüs Yengeç'te. 28 Temmuz’a kadar hayatınızı değiştirecek bir teklif alacaksınız. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosunda sosyal ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. 17 Temmuzda Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında aile içindeki karşıt fikirler bir noktada karar almanıza engel olabilir. 28 Temmuzda Venüs Aslan burcunda. 23 Ağustosa kadar sosyal yönünüz daha fazla ortaya çıkacak.

SEVGİLİ AKREP; 2 Temmuz Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla hayata bakış açınızı değiştirecek ay ortalarına dek gelir gider dengenizi sağlamakla ve yeni nakit gelirler elde etmekle meşgul olacaksınız. Bu dönemde  olayların ve kişilerin pozitif yönüne odaklanacak yüklü bir para kazanacaksınız. 3 Temmuzda Venüs Yengeçte. 28 Temmuza kadar paranızı gezmeye ve yeni yerler keşfetmeye ayırabilirsiniz.  8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retro bitimine dek; kariyer ve iş hayatınızla ilgili, çalışmıyorsanız geleceğinize dair kısa bir süre karamsar olabilirsiniz. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında elektronik aletlerinize dikkat edin. 23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcuna geçiyor. 23 Ağustos’a kadar para, şans, bolluk-bereket yeni iş ve ilişki başlangıçları ile hayata bağlanacaksınız.

SEVGİLİ YAY; 2 Temmuzdaki Güneş tutulması enerjinizi yükseltecek, maddi yeni olanaklarla, belki miras yoluyla gelen parayla motive olacak, ailenizle birlikte tatile ve beraber vakit geçirmeye odaklanacaksınız. 3 Temmuzda Venüs Yengeç'te. Eşinizin maddi gelirinin artmasıyla maddi isteklerinizi gerçekleştirebileceksiniz. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosunda seyahatlerinizde aksilikler olabilir. 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulmasında gelirinizi ilgilendiren bir konuda sinirleriniz gergin olabilir. 23 Temmuzda  Güneş Aslan burcunda. 23 Ağustosa kadar olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Amatist, apatit, sitrin, safir, topaz doğal taşlarınızla ilişkilerinizde ve işinizde enerjinizi, şansınızı, nakit para girdinizi ikiye katlayabilirsiniz. 

SEVGİLİ OĞLAK; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması tam karşınızda meydana geliyor. Var olan borçlarınızı sıfırlamak için yeni nakit gelir imkanlarına kavuşacak, ebeveyninizin, eşinizin ya da iş ortağınızın para desteği ile harekete geçeceksiniz. 3 Temmuzda Venüsün Yengeç'e geçişiyle 28 Temmuza kadar ikili ilişkilerdeki pozitif gelişmeler ve sürprizlerle mutluluktan uçacaksınız. Bazılarınız bu dönem evlilik teklifleri alacak. 8 Temmuz Aslan burcundaki Merkür retrosu bitene dek ve 17 Temmuz parçalı Ay tutulması döneminde paranıza çok dikkat etmeli borç almaktan ve borç vermekten kaçınmalısınız. Rahatlayın 23 Temmuzdan itibaren parasal konularda güçleneceksiniz.

SEVGİLİ KOVA; 2 Temmuzda Mars Aslan burcunda ve Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber iş ortamınızda yenilikler, beklenen terfi haberiyle güne başlayacaksınız. Merkür retrosu sonuna dek ve 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulmasında en çok sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İlişkinizde kıskançlık, agresiflik, şüphecilikten arınmak için bu dönemi hobilerinize vakit ayırarak geçirmelisiniz. 23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda. 23 Ağustos’a kadar partnerinizle aranızdaki bağ ve aşk gittikçe güçlenecek, parasal konularda geliriniz artacak şansınız açılacak. Safir, akuamarin, jasper, kaplangözü, kehribar şans-para-sağlık konusunda sizi yüceltecek. Doğal taşlarınızla beklentilerinizi gerçekleştireceksiniz.

SEVGİLİ BALIK;  2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması etkisiyle sağlığınızla ilgili  konulara, işyeriniz ve kariyerinizle ilgili projelere aşırı odaklı olacak ve her alanda yeni başlangıçlar yaşayacaksınız. 3 Temmuzda Venüs geçişiyle 28 Temmuza kadar aşk hayatınız canlanacak, yalnızlar bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayacaklar. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek ve 17 Temmuz Ay tutulmasında  dikkat etmeniz gereken konu sağlığınız. Hem eski rahatsızlığınız nüks edebilir hem de alerjiler gündeme gelebilir.

SEVGİLİ KOÇ; 2 Temmuzda Mars Aslan burcuna geçerken, Yengeç’te gerçekleşecek Güneş tutulmasının da etkisiyle ailenizle, belki yeni aldığınız evin/yazlığın tadilatı ile meşgul olacak imajınızı yenileyeceksiniz. 3 Temmuz’da Venüs Yengeç burcunda. Ailenize ve size tüm sağlık sorunlarında şifa verecek. Ticari açıdan müşteri ve nakit artışı konusunda rahatlayacaksınız. Aslan burcundaki Merkür retrosu ikili ilişkilerde ayın 19'una dek size zor anlar yaşatacak. 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulması kariyerinizde/ticari ortaklıklarınızda para kaybına sebep olabilir. 19 Temmuzda yengeç burcuna geçen Merkür algılamanızı yükseltirken sizi ilişkiler ve para konularında sebep-sonuçları değerlendirmeye zorlayacak. Kararsızlık yaşadığınız konularda işinizi ve ilişkinizi zorlamayın, sakin olun ve bir süre bekleyin.

SEVGİLİ BOĞA;  2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcunda ki Güneş tutulması etkisiyle eğitime, araştırmaya ticari ortaklık ve faaliyetlerinizde, eğer çalışansanız kariyerinizde yeni projelere önem verecek, ailenize daha çok vakit ayıracaksınız. Başka şehre veya eve taşınmayı düşünenler 19 Temmuzun (Merkür retrosunun) geçmesini bekleyiniz. 3 Temmuz’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor. 28 Temmuza kadar süper fırsatlar için en uygun zaman. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında ikili ilişkilerinizde; yanlış anlaşılmamak için susmayı dinlemeyi seçmeli, seyahatlerinizde dikkatli olmalı, bavul, pasaport gibi eşyalarınızı yanınızda tutmalı, bekleyen kredi veya provizyon işlemlerinizi bir iki gün ertelemelisiniz. 23 Temmuz-23 Ağustos arasında parasal konularda bolluk bereketiniz artacak. 

SEVGİLİ İKİZLER; 2 Temmuz tarihinde Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması sizleri ekonomik yönden yeni ticari ortaklıklara, evli olanları ailevi sorunları çözmeye zorlayacak. İçinde bulunduğunuz durumda sizin artık bir çıkarınız kalmamışsa belki de daha iyi getirisi olacak işlere başlayacaksınız. 3 Temmuz Venüs hareketi ile 28 Temmuz’a dek gelirinizdeki sürpriz artışlar, kişisel projelerinize gelen taleplerle ek kazançlar, ikramiye ve prim girdileri yüzünüzü güldürecek. Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu sonuna dek, internet ortamındaki çalışmalarınızda her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Elektronik alanda sorunlar yaşayablirsiniz. 17Temmuzdaki parçalı Ay tutulması tekrardan borçlarınızı gündeme getirebilir, beklemediğiniz ya da ertelediğiniz bir ödeme gündeme gelecek.

SEVGİLİ YENGEÇ; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması sizlere yeni kapılar açmak için ideal olacak. Ay ortasına dek hedefiniz; gelirinizi arttırmak ve primlerinizi, ikramiyelerinizi vaat edilmiş paralarınızı tahsil etmek olacak. Hayatınızdan neyi çıkartmak gerektiğine, kimleri alanınıza almak gerektiğine karar vereceksiniz. 3-28 Temmuz arasında ilişkilerinizde, işyerinizde, aileniz ve dostlarınız arasında yıldızınız parlayacak ilgi ve sevgiye doyacaksınız çekiciliğiniz artacak. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek maddi konularınızla ilgili dikkatli olmalısınız. İnternetten para transferi veya alışveriş yapmamalı, kimseye borç vermemelisiniz. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulması eşiniz veya sevgilinizle aranızda gerginlikler olmasına sebep olacak. Eski ilişkinizin ya da arkadaşınızın talepleri iş ve aşk hayatınızda hesaplaşmaları gündeme getirecek. Pozitif ve yapıcı konuşun, daha çok dinleyin.

SEVGİLİ ASLAN; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeçteki Güneş tutulması geçmişi silmek, yeni ilişkilere başlamak sosyal yönünüzü geliştirmek, sanat, tiyatro, müzik, kişisel gelişim konularında sizi motive edecek. 3-28 Temmuz arası duygusal ve psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedecek parasal alanda da yeni kararlar alacaksınız. 8-19 Temmuz arası Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek kendinizi ilgilendiren her konuda dikkatli olmalı her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz. Günü gelmiş estetik ameliyatlarınız varsa mümkünse erteleyin. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında; emrinizde çalışan kişilerle fikir ayrılıkları ve gerilimler, sağlığınızda ani değişiklikler, aile içi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu günü dinlenerek mümkünse denize girerek geçirmelisiniz.23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcuna geçecek. Sizin döneminiz başlayacak. 

SEVGİLİ BAŞAK; 2 Temmuz Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması ilişkinizde sizi evliliğe, evliyseniz çocuk sahibi olmaya, bekarsanız yeni başlangıçlara, sessiz veya çekingen kaldığınız konularda harekete geçmeye zorlayacak. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek sağlığınıza dikkat etmeli, size konulan bir teşhis varsa mutlaka ikinci bir doktora daha gitmeli, acele karar vermekten kaçınmalısınız. 17 Temmuz da ki  parçalı Ay tutulması bazılarınızın aşk hayatınızda kıskançlık ve kavgalara sebep olacak, bazılarınız çocuğunuz, ebeveynleriniz, kardeşinizle ilgili sorunları çözeceksiniz.

SEVGİLİ TERAZİ; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla kariyer hayatınızda yeni ve karlı döneme başlayacaksınız. Bu ay sıkça çıkacağınız iş seyahatleriyle sosyal çevreniz daha da genişleyecek. Alacağınız nakit getirisi yüksek. Ortak proje teklifine sevineceksiniz. 3 Temmuzda Venüs Yengeç'te. 28 Temmuz’a kadar hayatınızı değiştirecek bir teklif alacaksınız. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosunda sosyal ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. 17 Temmuzda Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında aile içindeki karşıt fikirler bir noktada karar almanıza engel olabilir. 28 Temmuzda Venüs Aslan burcunda. 23 Ağustosa kadar sosyal yönünüz daha fazla ortaya çıkacak.

SEVGİLİ AKREP; 2 Temmuz Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla hayata bakış açınızı değiştirecek ay ortalarına dek gelir gider dengenizi sağlamakla ve yeni nakit gelirler elde etmekle meşgul olacaksınız. Bu dönemde  olayların ve kişilerin pozitif yönüne odaklanacak yüklü bir para kazanacaksınız. 3 Temmuzda Venüs Yengeçte. 28 Temmuza kadar paranızı gezmeye ve yeni yerler keşfetmeye ayırabilirsiniz.  8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retro bitimine dek; kariyer ve iş hayatınızla ilgili, çalışmıyorsanız geleceğinize dair kısa bir süre karamsar olabilirsiniz. 17 Temmuz Oğlak burcundaki parçalı Ay tutulmasında elektronik aletlerinize dikkat edin. 23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcuna geçiyor. 23 Ağustos’a kadar para, şans, bolluk-bereket yeni iş ve ilişki başlangıçları ile hayata bağlanacaksınız.

SEVGİLİ YAY; 2 Temmuzdaki Güneş tutulması enerjinizi yükseltecek, maddi yeni olanaklarla, belki miras yoluyla gelen parayla motive olacak, ailenizle birlikte tatile ve beraber vakit geçirmeye odaklanacaksınız. 3 Temmuzda Venüs Yengeç'te. Eşinizin maddi gelirinin artmasıyla maddi isteklerinizi gerçekleştirebileceksiniz. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosunda seyahatlerinizde aksilikler olabilir. 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulmasında gelirinizi ilgilendiren bir konuda sinirleriniz gergin olabilir. 23 Temmuzda  Güneş Aslan burcunda. 23 Ağustosa kadar olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Amatist, apatit, sitrin, safir, topaz doğal taşlarınızla ilişkilerinizde ve işinizde enerjinizi, şansınızı, nakit para girdinizi ikiye katlayabilirsiniz. 

SEVGİLİ OĞLAK; 2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması tam karşınızda meydana geliyor. Var olan borçlarınızı sıfırlamak için yeni nakit gelir imkanlarına kavuşacak, ebeveyninizin, eşinizin ya da iş ortağınızın para desteği ile harekete geçeceksiniz. 3 Temmuzda Venüsün Yengeç'e geçişiyle 28 Temmuza kadar ikili ilişkilerdeki pozitif gelişmeler ve sürprizlerle mutluluktan uçacaksınız. Bazılarınız bu dönem evlilik teklifleri alacak. 8 Temmuz Aslan burcundaki Merkür retrosu bitene dek ve 17 Temmuz parçalı Ay tutulması döneminde paranıza çok dikkat etmeli borç almaktan ve borç vermekten kaçınmalısınız. Rahatlayın 23 Temmuzdan itibaren parasal konularda güçleneceksiniz.

SEVGİLİ KOVA; 2 Temmuzda Mars Aslan burcunda ve Yengeç burcundaki Güneş tutulmasıyla beraber iş ortamınızda yenilikler, beklenen terfi haberiyle güne başlayacaksınız. Merkür retrosu sonuna dek ve 17 Temmuzdaki parçalı Ay tutulmasında en çok sağlığınıza dikkat etmelisiniz. İlişkinizde kıskançlık, agresiflik, şüphecilikten arınmak için bu dönemi hobilerinize vakit ayırarak geçirmelisiniz. 23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda. 23 Ağustos’a kadar partnerinizle aranızdaki bağ ve aşk gittikçe güçlenecek, parasal konularda geliriniz artacak şansınız açılacak. Safir, akuamarin, jasper, kaplangözü, kehribar şans-para-sağlık konusunda sizi yüceltecek. Doğal taşlarınızla beklentilerinizi gerçekleştireceksiniz.

SEVGİLİ BALIK;  2 Temmuzda Aslan burcundaki Mars ve Yengeç burcundaki Güneş tutulması etkisiyle sağlığınızla ilgili  konulara, işyeriniz ve kariyerinizle ilgili projelere aşırı odaklı olacak ve her alanda yeni başlangıçlar yaşayacaksınız. 3 Temmuzda Venüs geçişiyle 28 Temmuza kadar aşk hayatınız canlanacak, yalnızlar bu dönemde yeni bir ilişkiye başlayacaklar. 8 Temmuz Aslan burcunda başlayan Merkür retrosu bitene dek ve 17 Temmuz Ay tutulmasında  dikkat etmeniz gereken konu sağlığınız. Hem eski rahatsızlığınız nüks edebilir hem de alerjiler gündeme gelebilir.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN