HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Birgül Tüner

Aralık Ayına Özel Burç Yorumları

Magazinizmir

Koç (Mart 21 - Nisan 19): Sevgili Koç;7 Aralık tarihine dek Merkür-Akrep burcuna gerileyecek. Kredi çekmek, bir ortaklığı bitirmek, başka bir ortakla yola devam etmek, kurulmuş bir mali anlaşmayı iptal etmekte acele etmeyin beklemede kalın. Paranızı başkasının işletmesine izin vermek, bir mülkü satmak, devretmek, bir iş kurmak gibi planlarınızı da beklemeye alın.  7Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniay, ile yenilik yapmak işinizde büyümek, genişlemek, yeni işleri keşfetmek isteğiniz artacak. Eğitim-iş veya farklı bir yolla her türlü deneyime açık olun.  22 Aralık Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, geçmişle alakalı meseleleri çocukluğunuzdan bu yana yaşananları, kırılgan hassas yanlarınızı yüzeye çıkaracak. Özellikle çevrenizdeki insanların iyi niyetinizi suistimalini yaşamak sizi üzebilir.  24-31 Aralık dönemi ailevi bağınız, güvenceniz ve gelecek planlarınız öne çıkacak.

Boğa (Nisan 20 - Mayıs 20) : Sevgili Boğalar;  Aralık’ın 7 sine dek ilişkiniz hakkında hayati kararlar vermeyin. Evlilik, boşanmak, iş ortaklığı kısaca ilişki konularını gözden geçirmeniz gerekecek.Netolmayan, soru işareti uyandıran bir durum varsa beklemede kalın.  7 Aralık sonrası gelişmelere göre karar verin. Sadece emin olduğunuz konularda adımlar atın.13 Aralık sonrası kredi çekimi, ortaklaşa işler gibi finansal konularda hesabını bilmek bilinçli hareket etmek gerek. 22 Aralık Yengeç burcunda oluşacak Dolunay etkisiyle, şu andaki koşullar sizi pek tatmin etmeyecek aşırı güven arayışı içine gireceksiniz. Bu dolunayda günlük hayatta karşılaşılan zorluklar, çevresel faktörler, yaşadığınız şehir, ülke ve insanlar üzerinize geliyor gibi hissedeceksiniz. Aslında belki alıştığınız bu düzenden ayrılmak zorunda kalacak belki de bu yüzden kendinizi bir kısır döngü içinde hissedeceksiniz.

İkizler ( Mayıs 21 - Haziran 20) : Sevgili İkizler; 7 Aralık sonrası parasal sıkıntılar kararsızlıklar yaşayabilirsiniz.13 Aralıkta Merkür Yay burcunda ilerlerken İlişkilerde iletişim önem kazanacak Fikirsel paylaşım, özgürce hareket etmek, birbiriniz üzerinde denetim ve baskı uygulamamak gerekecek. Jüpiter-Yay burcunda ilerlediği için, son aylarda yaşanan sorunlar yavaş yavaş düzelecek odaklanma gücünüz çok yükselecek.22 Aralık sonrası paranızı daha ciddi ve dikkatli yönlendirmek güvence olgusunu gözeterek karar vermek gerek.  Bazı kişilerin ters davranışlarını kendinize yapılmış sayarak rahatsızlık hissedeceksiniz size tavsiyemiz, beklentisiz olmak. Ailevi ilişkiler başta olmak üzere aile sağlığı, iş durumumuz, ailenize ait kalıtsal hastalıklarla ilgili araştırmalar için uygun zaman. İşsiz ikizler  işe girmek amaçlı sağlık raporu, hamilelik araştırmaları, çocuk sahibi olmayla ilgili konular gündemde olacak.

Yengeç ( Haziran 21 - Temmuz 22) : Sevgili Yengeçler, 7 Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniay, iş hayatınız ve günlük yaşantınızda rahat koşullar, özgürlük ve yenilik isteğinizi sağlıklı yaşama arzunuzu arttıracak. Beden ve ruhu dengelemek huzuru bulma çabanız artacak. Nasıl bir ortamda yaşıyorsunuz, neler eksik ve neler sizi tatmin etmiyor bunları araştıracak çözümleyeceksiniz. Bu Yeniay, sağlığınıza özen göstermeyi, yorgunluk ve stresten olabildiğince uzak durmayı işaret ediyor. Karaciğer, siyatik, alerji, kansızlık gibi şikayetleri doktorunuzla mutlaka görüşün. Bu dönem Yoğun çalışma, düzensiz beslenme ve zararlı (içki, sigara) alışkanlıklarını bırakmak gerek. Yeniay etkisiyle belki başka bir ülke, şehir veya bir projede yer alacaksınız.

Aslan ( Temmuz 23 - Ağustos 22) : Sevgili Aslan; 7 Aralığa kadar Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızda geçmişe dönük yaşanmış problemler, kayıplar, ayrılıklar varsa onları tekrar yeniden ele alacak düzenleyeceksiniz. Bu dönem yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, satış, kiralama, yatırım kararlarınızı her açıdan gözden geçirecek ve 7 Aralık sonrası duruma bakarak çözümleyeceksiniz.13 Aralık sonrası Merkürün-Yay burcundaki geri hareketi sonlanırken Jüpiterin desteğiyle aşk hayatınızda ve yaşantınızda yenilik ve canlanmalar görülecek kararlarınızı daha rahat vereceksiniz. Hangi alanda ileri hamlelerde bulunacağınızı, hangi konularda temkinli ve ciddi şekilde ilerleyeceğiniz önem kazanacak. Akıllıca hareket etmeniz ve ileriye dönük düşünmeniz gerekecek.

Başak (Ağustos 23 - Eylül 22) : Sevgili Başaklar; 1-7 Aralık tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyen Merkür etkisinde, bir iş üzerinde araştırma yapmak, eğitim ile alakalı bir konuda karar vermek, çevre değişimi, yakınlarınızla alakalı ilişkileriniz, dargınlıklar, kıskançlıklar, kötü niyetli sözler v.b.bunların hepsine dikkat edin Herkese güvenmeyin ve sırlarınızı kimseye vermeyin. Arzu etmediğiniz bir ilişkinin içinde kaybolup gitmekten kaçının Yeniayın görünümleri bir meselenin özünü kavramanızda, buna göre bir yol belirlemenizde yardımcı olacak. Bu yuvadan ayrılış, bir boşanma, yeni bir yere yerleşme şeklinde bir kararı gösterebilir ancak aceleci olmayın iyice düşünmeden karar vermeyin.  Sizden gizlenen bir mesele, birilerinin arkadan oyun çevirmesi, sizin bunu öğrenmeniz söz konusu olacak.

Terazi (Eylül 22 - Ekim 22) : Sevgili Terazi; 7 Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniay, size yeni yollar, yeni girişim ve çözüm yolları sunuyor. Aslında bu Yeniay sayesinde birçok şeyin farkına varacaksınız. Bu bile çok güzel bir gelişme diyebiliriz. Yeniay, etkisiyle farklı bir çevreye yerleşim, eğitim veya iş konularında özgürce karar vermek, fırsatları doğru şekilde değerlendirmek demek. Tabii ki ,başta sağlığınız olmak üzere ne istediğinizi bilerek yeteneklerinizi kullanmanız gerek. 22 Aralık sonrası Güneşin etkisiyle ailevi değerlerin bir hayli önemsendiği ve sorumluluk duygusu içinde hareket etmek gerekecek. Eğer bu enerji süreci başladığında eşinizle, iş ortağınızla aranızda problemler varsa, bunların saygı, sevgi ve güven içinde halledilmesi gerek. Genç yaşta olanlar, aileleri tarafından disiplin altına alınabilirler Sıkıntılarınızı uygun bir dille ifade etmelisiniz. Bu dönem bir ev almak, geleceğinizle ilgili yatırım hususlarında düşünmek için uygun.

Akrep (Ekim 23 - Kasım 21) : Sevgili Akrepler, 7 Aralık Yay burcunda doğacak Yeniay, finansal durumu iyileştirmek ve mevcut sıkışıklığı gidermek adına sizi destekleyecek. Nelere para harcıyor, elinize geçeni nasıl değerlendiriyor ve yarınlarınızı düşünerek dikkatli oluyor musunuz? Sorularına cevap arayacak ek kazanç arayışına gireceksiniz. Odaklanma yeteneğiniz güçlü sezgilerinizle gerekli para kaynaklarına ulaşacaksınız. Bu süreçte ekip liderliği, takım kaptanlığı, yaşam koçluğu, sosyal kulüp çalışmaları, geleceğe dönük bir hedef belirlemeniz, bir gruptan ayrılmanız, bir grup kurmanız, bağlı olduğunuz bir ortaklıktan ayrılmanız veya bir ortaklıkta başa geçmeniz gibi konular üzerinde derinlikli düşünmeniz, beklemede kalmanız, ilişkilerinizi dikkatlice gözden geçirmeniz, miras ve hisseli paralarla alakalı konularda karar vermeniz gerekecek.

Yay (Kasım 22 - Aralık 21) : Sevgili yaylar;7 Aralıkta oluşacak Yeniay, adı üstünde yenilikler yapmak kendimizle ilgili konulara açıklık getirmek, istediğimiz hedefi gerçekleştirmek demek. Öncelikle bu Yeniay, ailevi konularda yaşanan bazı sıkıntıları, sorunları, hayal kırıklıklarını net olarak görmenize, sağlıklı çözümler bulmanıza yardımcı olacak. Önyargılı olduğunuz veya haklı olduğunuzu sandığınız meselelere egonuzu geriye çekerek bakmanız gerekecek. 22 Aralıkta Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sadece finansal konularda değil, ilişkiniz, aileniz, çocuklar ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri de gündeme taşıyacak. Belki bir borç veya alacak meselesi, ailenize ait bir mal veya mülkün paylaşımı, giderlerin artışı, ödemelerin sıkıştırması şeklinde durumlar yaşayacaksınız.

Oğlak (Aralık 21 - Ocak 19) : Sevgili Oğlaklar, 7 Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniay, sizi yorgun düşüren, hatta zaman zaman bağımlılık yarattığı için zorlayan meseleleri çözüme kavuşturmanızı, böylece daha sağlıklı karar vermenizi sağlayacak. Bu dönemde iyimser olmanız zorlaşacak. Hatta neyin doğru veya gerekli olduğu konusunda kararsız kalacaksınız. Bu Yeniayda gücünüzü aşan her şeyden uzaklaşıp, bütün enerjinizi doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Kimse anlamasın diye içinize attığınız sıkıntılarınızı açıkça dile getirecek, sizi üzen kişilere gerekli cevabı vereceksiniz. Uzun zamandır üstünde çalıştığınız bir projeyi açıklayarak güzel bir fırsat yakalayacaksınız. Fiziksel ve ruhsal anlamda size iyi gelecek, motive edecek aktivitelere yöneleceksiniz.

Kova (Ocak 20 - Şubat 18) : Sevgili kovalar; 7 Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniay etkisiyle ileriye dönük bazı plan ve projeler için sıkı çalışmanız ve bu Yeniayda, bütçemizin dengesini ayarlamanız, ona göre hareket etmeniz gerekecek. Yeniay bu olumlu kararı almanızda sizi destekleyecek. Bağımlı olduğunuz alışkanlıklarınıza, gereksiz yere harcanan paralara, sizi yanıltan dostlara ve hesapsız alışverişlere bir set çekeceksiniz. Yeniay desteğiyle ek kazanç elde etmede yeteneklerinizi kanıtlayacaksınız. 22 Aralık  Yengeç burcunda oluşacak Dolunay etkisiyle, sizin için anlamlı olmayan, güven vermeyen ve kazandırıcı olmayan işlere, ilişkilere, şartlara son vermeniz gerekebilir. Parasal konularda sevdiklerinizi memnun edeceksiniz diye fazla açılmayın bu dönem çocuklarınızın masrafları artabilir, giyim-kuşam v.b giderler sizi zorlayabilir.

Balık (Şubat 18 - Mart 20) : Sevgili Balıklar, 7 Aralıkta Yay burcunda doğacak Yeniayın sizin için anlamı mesleki ve toplumsal alanda yapılacak yeni değişim ve gelişmeler demek. İnsanlar sizin bilgi ve deneyimlerinizden faydalanacak üstünüzdeki ağır toprağı tüm gücünüzle atacak ve ben buradayım diyerek işe başlayacaksınız. Birilerinin ne düşündüğünü kafanıza takmak yerine, kendinize bakmalı ve hassasiyeti geride bırakmalısınız. Keşfedilmeyi beklemek yerine kendinizdeki yeteneğin farkına vararak ilerlemelisiniz.22 Aralıkta Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesiyle ideallerimizin peşinden gitme arzumuzu arttıracak. Güven arzusu aşkla yürümek özlemi, çocuklarımız, hayatın güzellikleri, aşkınız gözünüze daha hoş görünecek. Kimi Balıklar bulunduğu yerden taşınmayı düşünecek bazıları bir yatırıma yönelecek.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN