HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Birgül Tüner

"8"KASIM URANÜSYEN TAM AY TUTULMASI

Magazinizmir

8 Kasım' 2022"de meydana gelecek olan ikinci Ay tutulması "Asya","Avustralya", "Pasifik'te gözlemlenebilecek ancak "Türkiye" saati ile 14.00'te meydana gelecek olması dolayısıyla ülkemizde görülemeyecektir.Ay tutulması, Dünya'nın, Güneş ve Ay'ın arasında hizalanması ile Güneş ışınlarının Ay'a ulaşmasını engellemesi neticesinde Ay'ın yüzeyinde bir gölge oluşturması durumuna denir. Ay tutulmaları, yaygın ve gözlemlenmesi kolay olaylardır.

Güneş, Dünya ve Ay'ın, tutulma anında nasıl hizalandığına bağlı olarak "Tam Ay Tutulması", "Kısmi Ay Tutulması" ve"Yarı Gölgeli Ay Tutulması"şeklinde geçekleşir.

"Boğa" burcundaki "Ay tutulması" ile senenin tüm tutulmalarında aldığımız derslerden sınava tabi tutulacağız. Genel olarak,hepimiz için gelir-gider dengesi, bütçeleme, verimlilik, üretkenlik, yatırımlar, kendi kendine yeterlilik, sahip olunan varlıklar, güven-huzur-konfor veren koşullar ön planda olacak.Boğa burcundaki Ay tutulmasında ön planda "ısrarcı dediğim dedik" çok fazla aktör var. Tıpkı çok bilinmeyenli denklem çözmek gibi zorlu bir dönem yaşayacağız."Tutulma'da  "Ay’a eşlik edecek olan"Uranüs",etkisiyle yaşanacak olaylar aniden ortaya çıkacağından, sürprizlere ve ani değişimlere açık olma gerekecek.Öte  yandan bu tutulma mevcut durumunuzu daha iyi ve üst seviyelere taşımak, yaşam standardınızı yükseltme arzunuzu da tetikleyecek. Tutulma hattında  "Güneş"e  eşlik eden "Merkür" ve "Venüs" iletişimde sorunlarla yüzleşmek, eksik yanlarımızı tümüyle görmek, dışavuran, gerekiyorsa tartışan ve mevcut durumdan daha iyisini isteyen yanımızı teşvik edecek."Ay’ın önündeki açıların sert oluşu da ani, köşeye sıkıştıran ve seçim yapmaya zorlayan durumlarla karşılaşabileceğimize işaret ediyor.

"Tutulma", "Türkiye" haritasında meclis, yasalar, ülkenin içinde yeraldığı birlikler, ittifaklarla ilgili  "11"ci .evinde gerçekleşecek, bu alanlarda önemli gelişmeler yaşanacak."5"inci evindeki "Venüs", "Jüpiter" ve "12".evindeki "Ay Tutulma"sı etkisiyle ülkede borsa, spekülasyonlar, genç nüfus, eğitim  finansal konularda ve "Satürn’ün "Türkiye" haritası 9.eve geçişiyle dışişleri, göçmenler, ulaşım, hukuk sistemi, mahkemeler, inançlar, dini kurumlar ve medya alanlarında oldukça hareketli biraz gergin bir atmosfer yaşanabilir."Boğa" burcu ekonomi, finans, üretim, moda, tasarım , bahçe ve çevre düzenleme, bankalar, emlak sektörü , arazi işleri , inşaat işleri, kağıt paralar ve yeme – içme sektörüyle ilişkilidir.Dolayısıyla bu konularla ilgili çeşitli olaylar yaşanabilir.

"8" "Kasım'da "Uranüsyen" bir "Ay Tutulması" gerçekleşecek. Uranüs ani şok edici,kontrol dışı durumlara ve değişime işaret eder.Bu hepimiz için tamamen değişim demek,yani bu dönem bazı şeylere direnmek, karşı koymak imkansızlaşabilir..

"Ay Tutulması"esnasında"Merkür" ile "Uranüs" karşıtlığı oluşacağından herkes açısından bir nevi uyanış veya bir farkındalık yaşanacak.Bu güne dek farkında varmadığınız herşeyin  aniden farkına varacak,uzun zamandır yaşadığınız sorunlara "artık bitti benden bu kadar"diyecek,güven duymadığınız alanlardan uzaklaşacaksınız."Ay Tutulması'na "Satürn" sert bir etkileşim yapacak, sorumluluk alarak olayları düzene koymaya çalışacak veya tamamen herşeyi şeyi bitirip uzaklaşacaksınız."Ay Tutulması"etkisiyle tüm dünyada,ulaşım, iletişim, demiryolları, kara ve deniz trafiği, motorlu araçlar, her türlü kara deniz ve hava taşımacılığı, habercilik, her tür basın ve yayın organları, iletişim alanlarında ani denetlemeler engeller ve sorunlar,kazalar söz konusu olabilir. Özellikle iletişim konularında yani basın, yayın organları, gazeteler, radyo ve sosyal medyayla ilgili kısıtlayıcı baskılayıcı kararlar yasalar açıklanabilir.Bununla birlikte uluslararası alanda ki anlaşmalar ve ticari faaliyetlerde ani durumlar, bir anlaşmanın bozulması,komşu ülkelerle aramızda soğuk rüzgârların esmesi veya uzlaşı,barış söz konusu olabilir.

 


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN