HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Birgül Tüner

Kasım Ayına Özel Burç Yorumları

Magazinizmir

Koç (Mart 21 - Nisan 19): Sevgili koç; 16 kasıma kadar gerileyecek olan Venüs gezegeninin etkisiyle özel ilişkinizde ve evliliğinizde beraberliğinizi sağlam temellere oturtmak, güvende tutmak ve partnerinizi mutlu etme çabanızla takdir göreceksiniz. Kasım ayında işiniz ve kariyerinizde yükselmek  ve ilerlemek istiyorsanız grup çalışmalarına önem vermeli; ego savaşları içine girmeden iş arkadaşlarınıza karşı hoşgörüyü, yöneticilerinizle de sıcak ilişkilerinizi korumalısınız.Bekar koçlar aşk hayatınızda duygularınızı saklamayı ve baskılamayı bırakmanın şeffaf olmanın zamanı geldi. Partneriniz sevgi sözlerini duymak istiyor ona sevginizi söylemelisiniz. Beden ve ruh sağlığınıza önem vermelisiniz, bunun için burcunuzun doğal taşları opal elmas ve safir ile gücünüzü şansınızı  arttırabilir. Bu taşlardan sakinlik ve uyku düzenini sağlamak için faydalanabilirsiniz.

Boğa (Nisan 20 - Mayıs 20): Sevgili Boğa; Venüs’ün 16 kasıma dek süren gerileme hareketi sonucunda iş hayatı ve ikili ilişkilerde, bankalar sigorta kuruluşları, yönetimle ilgili alacaklar primler krediler konusunda  hukuksal hak arayışlarına yönelmeniz gerekecek; lehinize olacak imkanları olanakları değerlendireceksiniz. Bekar boğalar yeni ve kalıcı bir ilişkiniz başlıyor; evli boğalar eşiniz çocuklarınız ve ailenizle sosyal paylaşımlara seyahatlere zaman ayıracaksınız. İş ve kariyer alanında çeşitli engellerle karşılaşabilirsiniz ancak rahat olun, haklılığınızı ispatlayacak mutlu gelişmeler yaşayacaksınız. Güzellik estetik alanlarında bekleyen ameliyatlarınız için uygun dönemdesiniz. Yeni imajınız yenilikçi proje ve önerilerinizle iş arkadaşlarınızın ve yöneticilerinizin takdirini toplayacaksınız. 23 Kasım Dolunayı finansal açıdan zorlayabilir, rutin ödemeleri geciktirmemeniz alacaklarınızı gününde tahsil etmeye özen göstermeniz gerekecek.

İkizler (Mayıs 21 - Haziran 20): Sevgili İkizler; ayın 16'sına dek gerileyen Venüs etkisiyle iş kariyer ticari ortaklıklar özel ilişkilerinizde neler eksik neler yarım kaldı ve hangi alanlarda tıkandıysanız yola devam etmek için gerekenleri belirleyecek sorunları çözeceksiniz. Ancak bu ay gücünüzü aşan işlerden sizi yoracak sıkıntı yaratacak mali anlamda para zararına sokacak proje ve yatırımlardan uzak durmalı borçlanmaktan kaçınmalısınız. Bazı evliliğinde sorun yaşayan ikizler ve bekar ikizler ilişkinizi onarmak bağlarınızı kuvvetlendirmek için uygun dönemdesiniz ancak eğer sevgi tükenmişse ve sürekli geçmişi kurcalayan birbirinizin yanlışlarını koz kullanan bir ilişkiye sahipseniz belkide bunu sonlandırmanız gerekecek.

Yengeç (Haziran 21 - Temmuz 22): Sevgili Yengeç;  ay ortalarına dek gerileyen Venüs gezegeni ve 7 kasımdaki Yeniay etkisiyle ev işyeri satın almak kiralamak yer değişikliği yapmak yurt dışı eğitim ve seyahatler gibi planlarınız varsa bunu yıl sonuna dek ertelemeniz gerekecek. 7 kasımda oluşacak Yeniay gücü kontrolü elinizde tutma çabanızı değerli bulduğunuz her şeyi sahiplenme çabanızı arttıracak ve her konuda aşırı alıngan hassas olmanıza yol açacak. Gevşeyebilirsiniz zira sevdiklerinizin desteği ve bu ay  karşılaşacağınız ruhsal rehberiniz sayesinde mutluluk, başarı ve çözümlere kolayca ulaşacaksınız. Dilerseniz burcunuzun doğal taşları Ametist Pembe Kuvars ve Kuvarsla hayal dünyanızı geliştirebilir ve hoşgörünüzün artmasını sevgi bağlarınızın güçlenmesini negatiflerden arınmayı yaşayabilirsiniz. Ruhsal rehberiniz hayatınızda pozitif  anlamda bir "U" dönüşüne sebep olarak  düşünceleriniz hayata bakış açınızı değiştirebilir.

Aslan (Temmuz 23 - Ağustos 22): Sevgili Aslan; ay ortalarına dek gerileyen Venüs ve 7 kasımdaki Yeniay, aile, iş, kariyer yatırımlarınız ve değer verdiğiniz her konuda aşırı dürüst duygusal yapınızı kendinizi ve herşeyi garanti altına alma dürtünüzü tetikleyecek. Yakınlarınız iş arkadaşlarınızla dostlarınızla sevgi alışverişiniz uyumunuz mükemmel düzeye ulaşıyor. Samimiyetiniz sayesinde 16 kasımdan itibaren oluşacak Yengeç-Oğlak düğümü geçişlerinde psikolojik ve beden sağlığınıza daha çok özen göstermeli alerjilere karşı dikkatli olmalısınız. İş hayatınızda ve evliliğinizde ikili ilişkilerinizde üzerinize aldığınız aşırı sorumluluklar altında ezildiğinizi farkedecek ve sorumluluklarınızı başkalarıyla paylaşmayı düşünerek iş bölümü yapacaksınız. 23 Kasımda oluşacak dolunay iş hayatı ve ailenizle ilgili plan ve projelerinizde ilerlemeyi yavaşlatabilir. Sorunlarınızın çözümüne odaklanın.

Terazi (Eylül 22 - Ekim 22): Sevgili Terazi; Venüs’ün 16 Kasım'a dek geri gitmesi gerçekleşecek Yeniay etkisiyle paranın gücünü çok daha fazla merkez almanızı sağlayacak. İmkansızı isteyeceksiniz. Her şartta kazanan olmayı, başkalarını bu konuda etkilemeyi, kaynak bulmayı önemseyecek, bu konuda taviz vermeyeceksiniz. Sağlık Kontrollerinizi yapmanız gerekecek. Dağınıklık, aşırı hassasiyet fazla yorgunluk verimsiz çalışmaya neden olur. 16 Kasımdan itibaren Venüs İhtiyacımız olan huzuru, uyumu, seçkinliği ve arzularımızı tatmin edici gelişmeleri beraberinde getirecek. 23 Kasım'da oluşacak dolunay etkisiyle  düşünülen yolculuk, eğitim veya işle ilgili bir proje veya bir ülkeye-şehre yerleşmek, yayıncılık, seminer, kurs, tayinle ilgili konular üzerinde karar vereceksiniz. Abartılı düşünmemeli, sabırsız olmamalısınız.

Akrep (Ekim 23 - Kasım21): Sevgili Akrep; Venüs gerilemesini ayın 16'sına dek sürdürecek. Her türlü işbirliği, paylaşım, iletişim ve her konuda sizin ve partnerinizin birbirinizden beklentilerinizi gözden geçirmeniz gerekecek. 7 Kasım'daki burcunuzda doğacak Yeniay sizin hırslı, tutkulu, azimli ve kararlı şekilde hayatınızı yönlendirme arzunuzu yükseltiyor. Ne olursa olsun, sahip olmak, güce kavuşmak, insanları etkileme arzunuz bu Yeniayda bir hayli etkili olacak. Bu dönemde yapılan girişimler, işinizi büyütmenizi, daha fazla insana ulaşmanızı sağlayacak. Böyle olunca gelir de aynı oranda artacak. 8 kasımda Yay burcunda seyrini sürdürecek Jüpiter, karşınıza çıkacak fırsat ve şansın işaretçisidir. Balık burcunda ilerleyecek Mars, aşkta kavga, tartışma, mücadele etme, problem çekme gibi hallerden uzak durmanız gerekecek. Karşınıza çıkacak kişi veya hayatınızda olan insan sizi fazla zorlamamalı, hatta tam tersine size huzur vermeli. 23 Kasım Dolunay etkisiyle alacaklarının tahsilinde zorlanabilir alacaklı olduğunuz kişileri uyarmanız gerekebilir.İlişkilerinizde söylenenlerden ziyade gerçeğe odaklanmalısınız.

Yay (Kasım 22 - Aralık 21): Sevgili Yay; 16 Kasım tarihine kadar etkili olacak Venüs geri hareketi ile 17 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Merkür geri hareketi sonrasında arkadaşlıklar, yolculuklar, işinizin durumu, partnerinizin sosyal çevresi, projeleriniz, eğitim, iş ve ticaretle ilgili konular, hukuki haklar ve davalar, bir ürünün marka tescili, akademik çalışmalar, aşk hayatınız ve kariyeriniz önem kazanacak. 8 Kasım 2018 - 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter-Yay burcunda seyrine başladığında dünyayı farklı güzellikleriyle kucaklayacak. Hayatınızda uzun vadeli her türlü hedefe kolaylıkla ulaşacağınız bir süreç başlayacak. Jüpiter keşifler demek  diyebiliriz. 23 Kasım'da gerçekleşecek  Dolunay, bildiklerini  yeterli bulmamıza, bilmediklerimizi öğrenmekten kaçmanıza neden olacak. Bu Dolunayın yöneticisi Merkür'ün Yay burcundaki geri-ileri hareketleri Ocak ayına kadar etkili olacak. Bu da gösteriyor ki, hangi konu bizim için önemliyse, onun üzerine eğilmek, araştırmak, bilgilenmek doğru olacak. 

Oğlak (Aralık 21 - Ocak 19): Sevgili Oğlak; ayın 17'sine dek gerileyecek olan Venüs ve Merkür hareketleri  ilişkiniz, iş veya özel projeler, ticari durumlar, sırlarınız ve gizlilik içinde gözden geçirilmesi gereken her türlü meselenin işaretçisidir. Bu süreçte alacağınız kararlara dikkat etmeniz gerekecek. 8 Kasım 2018 - 2 Aralık 2019 tarihleri arasında Jüpiter yönettiği  yay burcunda ilerleyecek. Bu hepimiz için bir fırsat dönemi. Bildiğiniz gibi sizler Satürn sayesinde uzun vadeli hedefler belirleyerek sağlam ve güvenilir olanı tercih ederek ilerlemeniz gerekecek. 23 Kasım Dolunay, yoğunluğun göstergesi olduğu gibi aynı zamanda yanlış anlaşılmalara açık bir süreçten geçeceğimizin işaretçisidir. İşyerinizde ikili ilişkilerinizde gizli düşmanlıklar, bazen kendi içimizdeki endişe ve korkular, aşırı çalışma, ihmal ettiğiniz  sağlık şikayetleri bu dönemde sizi yoracak.

Kova (Ocak 20 - Şubat 18 ): Sevgili Kova; Akrep burcunda doğacak Yeniay, iş hayatında en yükseğe, toplum içinde en güçlü konuma, maddi açıdan garantili bir yaşamı özlemenize yol açacak. 23 Kasım Dolunay etkisiyle ikili ilişkilerinizde iş ortaklarınızla aranızda yanlış anlaşılmalarla sorun yaşamak gerginlikler istemiyorsak; ''ben böyle sanıyordum,  öyle sanmıştım'' cümlelerini daha sonra kullanmamak için  durumları iyi kavramanız ve yanlış anlaşılmalara meydan vermemek adına şeffaf olmanız gerekecek. Her türlü ortaklıkları yatırımlarınızı alım satımları kariyer önerilerini yıl sonuna dek ertelemenizde yarar var. Doğal taşlarınız olan Turkuvaz, Lapis, Akuamarin, Ametist Safir ve Azuritten'den sağlıklı bir uyku ve dengelenme şans konularında destek alabilirsiniz.

Balık (Şubat 18 - Mart 20): Sevgili Balık; ayın 17'sine dek gerileyecek olan Venüs ve Merkür hareketleri ikili ilişkiler, ortaklıklar ve aile hayatınızda hak ve adalet arayışınızı arttıracak, hak ve adaletin yerine gelmesini sağlayacak. İş değişikliği, yeni ortaklıklar, yeni projeler, eğitimler, kurs ve staj gibi yasal girişimlerinizi tedbirli olarak gözden geçirmeniz gerekecek. Bekar balıklar dikkat, ayın yedisindeki Yeniay etkisiyle mesleki alanda başarılar sizin olacak ancak hayatınıza aniden bir anda giren aşkla tam da oluyor derken yine aniden hayatınızdan çıkmasına üzülerek yaralarınızı yakın arkadaş ve dostlarınızla aile bireylerinizin desteğiyle saracaksınız. Ayın 23'ünden itibaren Dolunay ve Güneşin etkisiyle hayatınızı ilişkilerinizi sorgulayacağınız, ''ben ne istiyorum'' sorusunu ciddi ciddi soracağınız zamanın geldiğini göreceksiniz. Evli balıklar eşinizi ve ailenizi üzmemek için yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli ve açık sözlü olmanız gerekecek zira sorunların üstünü örterseniz daha büyük sorunlara yol açacaksınız.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN