Britanya'nın En İyi 6 Restoranı

Muhteşem bir öğün yiyebilmek ve biraz kafa dinleyebilmek için ne kadar uzağa gidersiniz? İşte size ufak bir yolculuğa değecek 6 restoran.The Ethicurean, Wrington, Bristol yakınları

Kral Edward döneminden kalma duvarlara sahip bir seradan restorana dönüştürülmüş olan The Ethicurean menüsündeki yiyeceklerin çoğunu kendi bahçesinde yetiştirdikleriyle oluşturuyor. Genç işçi kadrosuna sahip olan bu restoranın sloganı 'yerli yemek ye, uzun yaşa'.

Organik yiyecekler tercih edenlerin ortak durak noktası olan bu restoran sizlere ağzınıza layık tatlar sunmayı garanti ediyor. 

 

The Curlew at Bodiam, East Sussex

The Curlew at Bodiam, ağırladığı müşterilerinin yedikleri yemeklerin yanı sıra restorantlarının stilinede dikkat etmelerini istiyor. 'Stil ve kalitenin buluşma noktası' sloganıyla iş yapan The Curlew at Bodiam yiyeceklerini sezonluk olarak yerli et ve sebze üreticilerinden alıyor ve müşterilerine olabildiğince organik yiyecekler sunuyor.

Cebinizde delik açmadan kalitenin doruklarına ulaşmak isteyenler için The Curlew at Bodiam en uygun restoranların başında geliyor.

 

Le Champignon Sauvage, Cheltenham

1987'de açılan Le Champignon Sauvagne açıldığı günden bu yana kendi değimleriyle 'ağzınızdan tadı bir ömür düşmeyecek bir öğün' kalitesinde yiyecekler sunuyorlar.

Fransız etkisi altında kalan bu restorandaki aşçılar müşterilerini yemeklerinin lezzetleriyle hayretler içerisinde bırakmasını çok iyi biliyorlar. Şayet yolunuz Cheltenham tarafına düşerse uzun süre ağzınızdan gitmeyecek bu lezzeti es geçmek hata olur.

 

The Hand and Flowers, Marlow, Buckinghamshire

Marlow'daki lüks bar/restoran açılıktan sadece 1 sene sonra ve bir tanede 2012'de olmak üzere iki defa Michellin yıldızı almayı başardı. İki kez Great British Menu'de finalist olmayıda başaran bu restoran yavaş pişirici tencerede bezelyeli ördek göğsü ve ördek yağında patates kızartması ile et sulu sos ile ünlendi. 

Restoran okadar meşhurki arayıp rezervasyon yaptırmak isteyenler için önümüzdeki 6 ayın her hafta sonu tamamiyle dolu. Şanslı iseniz hafta içi için yer bulma şansı ise azda olsa bulunmakta.

 

The Raby Hunt, Summerhouse, County Durham

Eskiden motel olan The Raby Hunt, 3 sene önce konseptini değiştirerek bir aile bistrosundan restorana döndü.

Eski bir profesyonal golfçü olan yemek şefinin sunduğu lezzetli ve egzotik menüsü içerisinde deniz çakısısından orman tavuğuna, süt kuzusundan taze çileklere kadar hersey bulunuyor. 

 

 

The Gunton Arms, Thorpe Market, Norfolk

The Gunton Arms muhteşem bir şekilde planlanmış olan 4000m2'lik Geyik Parkı'nda yer almaktadır.

Restoranın en meşhur yiyeceklerinin başında gelen geyik eti sosisi ve dana pirzolası 16. yüzyıldan kalma açık hava ateşinde pişirilmektedir. Ayrıca menüsünde bulunan hardallı & mayonezli tatlı yengeç ve restoranın arka tarafında tütsülenmiş somon balığı ile de müşterilerine daha zengin tatların kapısını açıyor.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER britanya, restaurant, yemek, içme, restoran, yiyecek, hizmet