Baryum'da Fasıl Bir Başka Güzel

İzmir Birinci Kordon’da yer alan Baryum yenilenmiş konseptiyle misafirlerini ağırlıyor.Uzun yıllardır İzmir’lilerin hizmetinde olan Baryum, yenilenmiş konseptiyle fasıl müziği eşliğinde alakart ve et menüleriyle Baryum Fasıl olarak eğlence hayatına devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel bir gecede misafirlerini ağırlayan Baryum Fasıl’ın sahibi Fezair Taşcı; 1992 yılından beri Café Bar olarak hizmet veren mekanın talep üzerine konsept değişikliğine gidilerek alakart restoranta çevirdiklerini söyledi. Baş aşçı Minür Güneş’in şefliğinde eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapan Baryum Fasıl’da birbirinden leziz et ve balık çeşitleri misafirlerin beğenisini topluyor.Öğlen servisiyle güne başlayan Baryum Fasıl uygun fiyat aralıklarındaki set menüleriyle leziz bir ögle yemeği imkanı sunuyor. Akşam ise Balık ve tercihe göre et yemekleriyle göz dolduran ve damaklara hitap eden Baryum Fasıl özel sipesiyalleriyle dikkat çekiyor.

Baryum Fasıl’ın sahibi Fezair Taşçı; ‘’1985 ten beri sektörün içerisindeyim, Baryum 1992 de kuruldu.o günden bu güne café bar olarak hizmet verirken bu konsepte geçtik. Son zamanlarda insanlar fasıl eşliğinde eğlenmeyi daha çok tercih ettiği için bu karara vardık. Toplam 280 metrekare alanda 180 kişiye hizmet verebiliyoruz. Haftanın 5 günü fasıl müziğimiz var Grup Aşkı Fasıl sahne alıyor.

Akşam da misafirlerimize özel; tuzda balık, sütte balık, safran soslu buğulama levrek lokum, hellum peynirli levrek, şevketi bostanlı levrek gibi sipesiyallerimiz var. Balığın dışında et menülerimizde mevcut. 2 buçuk metre uzunluğunda bir ızgaramız var; bunun 60 cmlik kısmı et bölümüne ayrılmıştır. Çok güzel bomfilemiz var tavuğuda but filato olarak veriyoruz. Köfte ve biftek seçeneklerimiz mevcut. 30 çeşit mezemiz var genellikle deniz ürünleri mezelerimizin yanında Ege ve Akdeniz mutfağına ait mezeler ön planda. Ara sıcaklarda Baby ahtapotumuz, ahtapot beğendimiz meşhurdur bunun dışında kalamar dolma, balık kavurmamız ,sütte balık, tütsülenmiş meyve aromalı bomfilemiz,buharda pişirilmiş sebzeli levrek filato,safran soslu çok güzel buğulamamız var. Mezelerden deniz mahsulü levrek marinimiz meşhurdur kendi üretimimiz hardal ve özel sosta 3 gün bekletildikten sonra servis ediliyor. Kalamar dolmamızın içerisinde karides bulunuyor buda farklı bir lezzet katıyor.’’dedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Baryum, Baryum balık, Baryum fasıl, İzmir birinci Kordon, izmir kortdon, kordon balık, Fezair Taşcı, Minür Güneş, Grup Aşkı Fasıl