'Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası' 3 Ekim'de Başlıyor!

Alaçatı açıklarında, minik tekneler ve derme çatma malzemelerle yakalanılan ilk büyük balığın üstünden yıllar geçtikten sonra 6 arkadaşın birleşimiyle başladı " “Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası” ve şimdi ummadığı yerlere geldi.Altı yıl önce birkaç arkadaşın bir araya gelerek başlattığı “Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası” , geçen yıldan beri Avrupa’nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası ve yine dünyada, hatırı sayılır bir yere sahip olan turnuvalardan biri.

Her yıl artan katılımla gelişen turnuva, hem katılımcı sayısı hem de katılan teknelerin ve ekiplerin niteliği anlamında, inanılmaz bir gelişim sergiliyor. Geçen yıl rekor katılımla 70 tekne ve 300’den fazla amatör balıkçıyı ağırlanmıştı. Bu başarıda en önemli etken, turnuvanın ticari kaygıdan uzak tamamen amatör bir ruhla, ancak ekibin birikimlerini çok profesyonelce ele alması oldu. Her yıl Ekim ayında bir araya gelen Türkiye’nin en iyi balıkçıları sayesinde, “Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası” sportif balıkçıların buluşma platformu haline geldi.

Büyük balık tutma zevkini ve heyecanını, turnuva formatı ile birleştirmek için koca bir yıl beklemek istemeyen kişiler içinse, ikinci bir turnuva da yurt dışında hazırlandı. “Cape Town Challenge” turnuvası her yıl Nisan ayında yapılan, geleneksel bir turnuvaya dönüştü.

Bu iki turnuvaya ek olarak daha küçük gruplar halinde, dünyanın en iyi balık yataklarına geziler düzenleniyor. Hem yakalanan balık miktarı ve cinsleri, hem de gidilen bölgelerdeki farklı avlanma teknikleri ile bir çok yeni keyiflere yelken açılıyor. “Andaman” adaları ve “Guatemala” Pasifik kıyıları gibi uzak rotalara gidilerek, hayal edilen yerleri de görme şansını yakalayabiliyorlar. 
Sportif balık avcılığı, yakalanan balıklardan daha çok, kurulan dostluklar, gidilen seyahatler ve yaşanan maceralar ile değer kazanan bir yaşam şekli. Bizim kapımız da turnuvalara ve gittiğimiz

Gezilere tüm amatör balık meraklılarına ya da sadece denize sevdalı ve oltaya bağlı olunması yeterli. 
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası, alaçatı fishing, alaçatı balıkçılığı hakkında, alaçatı balıkçılığı, izmir balıkçılık turnuvaları, Cape Town Challenge, balık avlama sanatı, balık avlarken nelere dikkat edilmeli, çeşme balıkçılık, çeşme avlanma turnuvaları, çeşme avlanma yarışları