60 Yıldır Kalite, Güven Ve Lezzetin adresi

Adil Müftüoğlu, Türk mutfağının 60 yıllık temsilcisiAdil Müftüoğlu tarafından 1955 yılında kurulan Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası 60 yıldır kalite ve güvenin adresi olarak hizmet veriyor. Türk mutfağını da 60 yıldır en iyi şekilde temsil etmeye çalışan Lokanta, ünlü gurmeler tarafından da lezzet durağı olarak nitelendiriliyor. Halen 3. Kuşağın yönettiği Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası, iş, sanat ve siyaset dünyasının da ünlülerini ağırlıyor. Safiye Soyman’dan İzzet Yıldızhan’a, Tanju Çolak’tan Prof. Dr. Üstün Dökmen’in müdavimleri arasında yer aldığı mekan, ünlü Gurme Vedat Milor’un da İzmir’de öğle yemeği için ilk tercih ettiği yer.

55 yıllık müdavimleri var

Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın üçüncü kuşak Yöneticisi olan Alpay Okyay, her türlü zorluğa rağmen Türk mutfağının yaşaması için ekibi ile birlikte her gün mücadele ettiklerini söyledi. Türk mutfağının lezzetlerini sunan mekan sayısının Türkiye’de çok az olduğuna işaret eden Okyay, “Biz de bu bilinçle kalite ve lezzetin adresi olmaya çalışıyoruz. Her sabah mesaimiz 05.00’da başlıyor. Yemeklerimizi kömür kuzinesinde pişiriyoruz. Yemeklerimiz 3-4 saat kuzine ateşinde yavaş yavaş pişerek lezzetleniyor. Ekibimizde 30 yıllık aşçı ve garsonlarımız bulunuyor. Spesiyallerimiz arasında Beğendili kebap, ciğer sarma, kuzu dolma, elbasan tava, enginar ve lor tatlısı bulunuyor. Lezzet severlere günde 30’a yakın yemek sunuyoruz. 55 yıldır lokantamızın müdavimleri var. Lezzetlerimizi tatmak için dünyanın farklı noktalarından bile geliyorlar” dedi.

Türk mutfağını yaşatma misyonu

Dedesi Adil Müftüoğlu tarafından kurulan lokantalarını 4. kuşağa teslim etmeyi amaçladıklarını, bunun yanında Türk mutfağını da yaşatmayı misyon edindiklerini anlatan Okyay, özellikle gençlere sağlıklı Türk mutfağının sevdirilmesi gerektiğini söyledi. Türk mutfağının son temsilcilerinden biri olduklarını ifade eden Okyay, “Aslında Türk kültürünün bir unsuru olan mutfağımızın korunması için devletimizin destek olması gerekiyor ama biz her şeye rağmen mutfağımızı yaşatmak için mücadele ediyoruz. Türk mutfağının 60 yıllık temsilcisi olarak bundan sonra da en iyi lezzetleri sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası, Alper - Alpay Okyay, Sevgi Müftüoğlu, Safiye Soyman, İzzet Yıldızhan, Tanju Çolak, Prof. Dr. Üstün Dökmen, Vedat Milor, Adil Müftüoğlu, Türk Mutfağı, İzmir Lezzet Durakları