İzmir'e Yepyeni Bir ''Sosyal Yaşam Kampüsü'' Kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 64 milyon liralık yatırımda Buca’da başlattığı “Sosyal Yaşam Kampüsü” inşaatına hız verdi. Kampüste huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi ile aşevi ve kapalı spor salonu bulunuyor.İzmir Büyükşehir Belediyesi, önemli projelerinden birini daha yaşama geçiriyor. Buca Tınaztepe’de büyük bir kompleks şeklinde tasarlanarak yapımına başlanan “Sosyal Yaşam Kampüsü” inşaatı, toplumun sosyal olanaklara erişimi kısıtlı olan bölümünün faydalanması için yükseliyor. Proje içinde yer alan Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin betonarme imalatı tamamlandı. Kabul binasının temel ve bodrum katı bitti. Kapalı Spor Salonu’nun temel betonları döküldü, bodrum katta çalışmalar sürüyor. Huzurevi ve Aşevi’nde ise hafriyat çalışmaları sürüyor. Kente kazandırılan bu önemli yatırımın maliyeti 64 milyon 814 bin TL.

Projede neler var?
Buca Tınaztepe’deki 65 bin 302 metrekarelik alanda kurulan “Sosyal Yaşam Kampüsü”nde huzurevi, engelli eğitim merkezi, engelli ve yaşlı rehabilitasyon merkezi, çocuk ve gençlik merkezi, aşevi ve kapalı spor salonu bulunuyor. Tesiste ayrıca açık alanlarda rekreasyon düzenlemesi, çocuk oyun ve açıkhava spor alanları ile otopark alanları yapılıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan modern tesiste, engellilere eğitimin yanısıra spor yapma olanağı da sağlanacak. Rehabilitasyon Merkezi’nde engellilere ve yaşlılara hizmet sunulacak. Sadece rehabilitasyon amaçlı oluşturulacak merkezde ayrıca engelliler ve yaşılar için birer tane havuz oluşturulacak. Kapalı spor salonunda ise konferans salonu, yarı olimpik yüzme havuzu ve basketbol sahası yer alacak.

Sosyal Yaşam Kampüsü’nde oluşturulacak 500 kişilik huzurevinin 150 kişilik bölümünü yatağa bağımlı durumda olan yaşlılar, 350 kişilik bölümünü ise sağlıklı yaşlılar kullanacak.
Çocuk ve Gençlik Merkezi, sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklara hizmet verecek. Sosyal, kültürel ve ekonomik olanaklara sahip olmakta zorlanan çocuk ve gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılımı sağlanırken, eğitimlerine destek hizmetleri de verilecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir büyükşehir belediyesi, izmir sosyal yaşam kampüsü, izmirdeki yenilikler, izmir projeleri, çocuk ve gençlik merkezi izmir, izmir huzurevi ve aşevi, izmir sosyal yaşam kampüsü nerede, engelli eğitim merkezi