İzmir Sev’den Engelli Sporculara Araç!

Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu öğrencileri tüm sene boyunca gerçekleştirdiği birçok etkinliğin gelirini çok anlamlı bir amaç için kullandılar ve engelli sporcuların ihtiyaç duydukları bir araç aldılar.Okulda düzenlenen törenle aracın anahtarını, engelli kardeşlerine veren öğrencilerin sevinci ve gururu görülmeye değerdi.

Öğrencileri toplumsal ihtiyaçlara karşı duyarlı kılmak ve sorumluluk kazandırmak okulun en önemli verdiği hedeflerin biri olduğunu belirten Sev İlköğretim Okulu Müdürü Nilhan Çetinyamaç “Engelli sporcuların ulaşımlarını sağlamak için böyle bir araca ihtiyaçları olduğunu öğrendiğimizde, İzmir SEV ailesi olarak bunu kendimize amaç edindik. Geçtiğimiz okul yılı boyunca birçok etkinliğimizi bu amaca hizmet etmek üzere planladık. Geleneksel Bazaar Day’imizin, tiyatro gösterilerimizin, 19 Mayıs yürüyüşümüzün gelirlerini bu aracın alınması için kullandık. Bugün de sözümüzü yerine getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

İzmir Direnen Engelsiz Spor Kulübü (İZDESK) Başkanı Funda Doğan Kapukıran da aracın alınmasında, Buca Belediyesi ve Otokoç’un da destekleri olduğunu belirtti ve tüm öğrencileri kutlayarak küçük yürekleriyle böylesine büyük bir projeye destek verdikleri için teşekkür etti. Engelli sporcular adına konuşma yapan Ayşen Coşkun da, bu araç sayesinde hayata daha da bağlanacaklarını söyleyerek İzmir SEV ailesine minnetlerini iletti.

Buca Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz, belediye olarak bu işbirliği içinde olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek, aracın sürdürülebilirliği için gereken bakım, benzin gibi harcamaların belediyeleri tarafından sağlanacağını söyledi.

Tören, aracın anahtarının öğrenci temsilcileri tarafından engelli sporculara teslim edilmesiyle son buldu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu , Nilhan Çetinyamaç, Geleneksel Bazaar Day, İzmir SEV , İzmir Direnen Engelsiz Spor Kulübü (İZDESK) , Funda Doğan Kapukıran, Buca Belediyesi , Otokoç