İzmir Sev Mezunlarından Dahiyane Buluş!

Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu’ndan 2002 yılında mezun olan Türkmen Türkmenoğlu ile Civan Sözkesen, mezun oldukları okula bu kez tüm dünya tarafından ilgiyle takip edilen ürünlerini ve Türk Malı kullanmanın önemini anlatmaya geldiler.Yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın öneminin vurgulandığı “Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası” boyunca birçok etkinlik gerçekleştiren Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu, son olarak iki başarılı mezununu ağırladı. 2002 yılında, Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu’ndan “ilk” mezun grubu olarak mezun olduktan sonra lise eğitimlerine İzmir Amerikan Kolejinde devam eden Türkmen Türkmenoğlu ve Civan Sözkesen, ilk olarak, yurtiçi ve yurtdışındaki prestijli üniversitelerde tamamladıkları eğitimleri sonrasında, okul arkadaşlıklarını iş arkadaşlığına nasıl taşıdıklarını anlattılar.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kurdukları T&C Inovasyon şirketinde ürettikleri radyasyonu önleyici ve sinyal kesici kılıflar sayesinde cep telefonlarının yaydığı elekromanyetik dalgaların sağlığımıza olan olumsuz etkisini minimuma düşürdüklerini ve cep telefonlarının dinlenmesini önlediklerini belirten Türkmenoğlu, “Amerika’da Silikon Vadisi’nde birçok yatırımcı ve teknoloji devi var. Oradaki telekomünikasyon ve aksesuvarlarla ilgilenen firmalar bizimle iletişime geçti. Ama biz Türk sermayesi ve Türk mühendisliği ile yola devam edeceğimizi söyledik. Bu işi Türk kimliği altında dünyaya yaymayı düşünüyoruz, TÜBİTAK’da yanımızda yer alıyor” dedi.

En büyük müşterilerden birinin ordu olduğunu belirten Sözkesen ise, ürünlerinin TBMM Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Komisyonu’nun da dikkatini çektiğini ve komisyona davet edildiklerini, üyelere dinlenmenin püf noktalarını ve nasıl önleneceğini anlattıklarını sözlerine ekledi.

Daha 25 yaşında edindikleri bu önemli başarılarında okullarının büyük rolünün olduğunu söyleyen iki genç iş adamı, “Buradaki kulüp ve komite çalışmalarında ve yaptığımız değişik projelerde elde ettiğimiz beceriler, liderlik özellikleri, yaratıcı düşünebilme yetileri, ürünlerimizi tasarlarken en büyük sermayemizdi. Sizler de bu sıraların kıymetini bilin, geleceğin ürünlerine Türk adını yazdırın” dediler. Öğrencilerin ilgiyle dinledikleri konuşma sonunda Okul Müdürü Nilhan Çetinyamaç Çubuk ve Öğrenci Birliği Başkanı Baran Pehlivan, konuklarına teşekkür ederek, birer plaket takdim ettiler.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir sev okulları, dünyaya duyulacak buluşlar, türklerin yaptığı buluştular, izmir sev öğrencileri, izmir sev ödül töreni, izmir özel okullar, tübitak, t&c inovasyon, türkmen türkmenoğlu, civan sözkesen , nilhan çetinyamaç , baran pehlivan