İzmir Sev Amerika Yolcusu

İstanbul’da yapılan Destination Imagination DITURK 2014 Anlık Çözüm Türkiye Ulusal Elemelerinde Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu birinci oldu!



İzmir SEV’in EL-DITECH takımı kendi kategorilerinde birinci olarak , ABD’de gerçekleştirilecek olan Dünya DI Finallerinde Türkiye'yi temsil etme hakkını kazandı.

 

Elementary Level'da öğretmenleri Jennifer Öztürkeri ve Sema Laleoğlu liderliğinde yarışan Arda Haydaroğlu, Beyza Varolan, Defne Duru Eker, Elif Türköz, Irmak Ocak, Melisa Sözer ve İrem Kurtdemir, A kategorisinde teknik bir görevi üstlendiler. DIG-IN isimli görev dahilinde, amaç 16 adet kutu içerisinden 10 tanesinin içerisine saklanmış olan bazı objelerin kutulara el sürülmeden ve içine bakılmadan bulunması, kutulardan çıkartılıp bitiş çizgisinin ötesine taşınması için gerekli olan teknik ekipmanın tasarlanıp yaratılması ve tüm bu işlemlerin yapılış sebebinin içine yedirildiği , yine takım tarafından yazılıp oynanan bir hikaye sunulması idi. Öğrenciler, sunumlarını kendi hazırladıkları kostüm ve dekorlarla süslediler.
80 okul ve 870 öğrencinin katıldığı Ulusal Turnuvada böylesine önemli bir başarıya imza atan İzmir SEV öğrencileri, ABD’de yapılacak olan turnuvada da Türkiye’yi en güzel şekilde temsil edeceklerini ve başarılı sonuçlarla ülkemize döneceklerine inandıklarını söylediler.

Destination Imagination nedir?

İzmir SEV öğrencilerinin geçtiğimiz senelerde de birinci olarak Dünya Finallerinde Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandıkları bu turnuvalarda öğrencilerin takım çalışması yaparak ve yaratıcılıklarını kullanarak verilen problemleri verilen koşul, malzeme ve zaman içinde, belli kurallara bağlı olarak çözmeleri isteniyor. Buna bağlı olarak her seviyede verilen 5 farklı görev ve turnuva gününde takımlara verilen takım görevleri ve önceden bilinmeyen anlık görevleri çözme becerileri, yaratıcılıkları ve takım çalışmaları gönüllülerden oluşan jüri üyelerince değerlendirilerek her görevin her seviyesinde ayrı ayrı dereceler belirleniyor.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Sev, Destination Imagination,Arda Haydaroğlu, Beyza Varolan, Defne Duru Eker, Elif Türköz, Irmak Ocak, Melisa Sözer, İrem Kurtdemir, magazin izmir haberleri, izmir magazin haber, magazinizmir.com