İzmir Rotaract’tan Eğitime Büyük Destek

Bölgenin en eski kulübü olan İzmir Rotaract Kulübü, U.R 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği’nin “Bizim Mahalle” hedefi kapsamında belirlediği İzmir’ in Karabağlar ilçesinde bulunan Cennetçeşme Mahallesi’nde Her şey Eğitim İçin / Her şey İçin Eğitim projesini hayata geçirdi.Proje kapsamında mahalle ilkokulu olan Rakım Erkutlu İlkokulu’ na odaklanan Kulüp öncelikle okulun girişindeki 110 metre uzunluğundaki boyayarak kirli görüntüden kurtardı, ardından öğrencilere ve çevre halka çevre sevgisini aşılama amacıyla 20 adet karaselvi çam türü ağacın okul bahçesine dikimini yaparak bu ağaçların sulama ve bakımının öğrenciler tarafından yapılmasını sağladı. Okul müdürlüğünün ihtiyaç talebi doğrultusunda da yeni bir kantin alanı oluşturulduktan sonra okul girişine Bakanlık önerisi olan “Z Tipi Kütüphane” imalatını gerçekleştirdi. Eğitimin yaşı olmadığı düşüncesiyle sadece öğrencilere yönelik değil velilere yönelik “Yaşlı ve Hasta Bakımı Eğitimi” yine bu okulda verilerek velilere ek gelir imkanı sağlandı.

Proje ile bilgi veren İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Utku Turan, şimdiye kadar yapılan tüm imalat ve iyileştirmelerin Kulüp üyeleri tarafından bizzat yapıldığını belirterek, sırada çevre halk ve öğrencilere yönelik kıyafet yardımı, su ve hijyen konusunda çeşitli projeler gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Rotaract, U.R 2440. Bölge Rotaract Temsilciliği, Bizim Mahalle, Cennetçeşme Mahallesi, Her şey Eğitim İçin, Rakım Erkutlu İlkokulu, Utku Turan, izmir eğitim, eğitim destek