Gençlik ve Spor Konfederasyonu Kadın Mahkumlar İçin Harekete Geçti

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanlığı, Şakran Ceza ve İnfaz Kurumunu ziyaret etti; kadın mahkumlar ve çocuklarına yönelik destekler için harekete geçti.Sivil toplum kuruluşlarının toplum yararını ön planda tutması gerektiğini söyleyen Gençlik ve Spor Konfederasyonu İzmir İl Başkanı Senem Kılıç, dezavantajlı kesimin topluma kazandırılması konusuna özel önem verdiklerini belirtti.

Senem Kılıç, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Başsavcı Vekili Fatih Öztürk kurum savcısı ve idarecilerinden kampüs hakkında ayrıntılı bilgi aldıklarını da dile getirdi.

Kılıç, “Ziyaret kapsamında kadın mahkumlar ve çocukları, çocuk ve genç mahkumlar ile ilgili ortak çalışma başlıklarını görüştük. Zihnimizde her noktayı resimleyebildik. Mahkum çocuklarına kıyafet, oyuncak, kırtasiye, sarf malzeme, süt ve içecek, bez yardımlarımız başlıyor. Gerçekleştirilecek çalışmalar ile gerekli iş birlikleri inşa edilip yapılan projenin devamlılığı sağlanacak” bilgisini verdi.

Dezavantajlı insanlara yardım etmenin sosyal bir sorumluluk görevi olduğunu ifade eden Senem Kılıç, katkı sağlamak isteyen herkesin bu süreçte yer alabileceğini sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gençlik ve Spor Konfederasyonu, Kadın Mahkumlar, Şakran Ceza ve İnfaz Kurumu, Senem Kılıç, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Başsavcı Vekili Fatih Öztürk