Expo Gitti ''Evacs'' Geldi

Universiade’tan sonra İzmir’de yapılacak en büyük organizasyon olan Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nın (EVACS) kent ekonomisine en az 20 milyon Euro katkı sağlaması bekleniyor.Evaa(Avrupa Veteranlar Atletizm Birliği) Başkanı Kurt Kaschke, İzmir’de gerçekleşecek 2014 Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası (EVACS) öncesi Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’la bir araya geldi. Geçtiğimiz yıl Almanya’nın Zittau kentinde Şampiyona bayrağını teslim alan ve lobi çalışmalarına öncülük eden Başkan Tartan, “İzmir’e büyük katkı sağlayacak EVACS organizasyonunun sonuna kadar arkasındayım” diyerek spora ve sporculara sahip çıktı.
22-31 Ağustos tarihlerinde Konak Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 19’uncu Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nın İzmir’e önemli katkı sağlayacağını ve esnaf, çalışanları, otelcilik sektörü, taksiciler için büyük ekonomik girdi yaratacağını dile getiren Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya çapında önemli bir organizasyona İzmir ev sahipliği yapacak. Sporcularla birlikte aileleri ve yakınları da organizasyonu takip etmek üzere burada olacak. Şampiyona için gelecek kişi sayısı 4 bini sporcu olmak üzere on bini geçecek. Konaklamadan alışverişe, kent merkezinde 20 milyon Euro ekonomik hareketlilik yaşanacak. Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası aynı zamanda Türkiye’nin ve İzmir’in tanıtımı anlamına da geliyor. Bir yandan da özellikle Kordon, Kemeraltı, Güzelyalı ve Alsancak gibi semtlerindeki esnafımız da önemli gelirler elde edecek. Bu yüzden EXPO gitti diye kimse üzülmesin, çünkü EXPO gitti EVACS geldi.”
Veteranlar Türkiye’nin imajını yükseltecek

Şampiyonanın İzmir’de gerçekleşmesi için lobi çalışmalarına öncülük eden ‘Ege’de yılın spor adamı’ ödüllü Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın sadece spora değil İzmir ekonomisine de sahip çıktığını ifade eden İzmak (İzmir Masterler Atletizm Kulübü) Başkanı Yavuz Tunç, İzmir’in tüm kurumlarından destek beklediklerini söyledi. Tunç, veteranların sosyal konumlarına da dikkat çekerek şöyle konuştu: “İzmir’in tüm kurumlarından destek bekliyoruz. Hem İzmir hem de Türkiye’nin imajı için ciddi bir atılım yaşanacak. Veteran sporcuların büyük çoğunluğu önemli firmalara ve saygın mesleklere sahip. Ülkelerine döndükleri zaman olumlu görüşleri olması uluslararası alanda İzmir ve Türkiye’yi öne çıkaracaktır.”

Kurt Kaschke’nin notları olumlu
İzmir’de gerçekleşecek 19’uncu Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’na 7 ay kala gözlem yapmak üzere İzmir’de bulunan Evaa Başkanı Kurt Kaschke, olumlu değerlendirmelerde bulundu. Ortak konularda uzlaşıya vardıklarını ifade eden Kaschke, önümüzdeki günlerde İzmir’e gelecek olan Evaa heyetinin de memnun ayrılacağının işaretini verdi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Expo Gitti Evacs Geldi, Expo hakkında, Evacs hakkında, Evacs nedir, hakan tartan, Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası, dr hakan tartan, kurt kaschke, Evaa Başkanı, izmir hakkında