Bu Gördüğünüz Fotoğraf Değil Bir Çizim

İngiliz ressam Kyle Lambert iPad tableti ve Procreate uygulaması sayesinde Morgan Freeman’ın portresini yaptı. Çalışma 200 saatten fazla sürdü. Bu süre içerisinde Lambert parmakları ile 285 bin dokunuş yaptı ve bu süreci 4 dakikalık bir videoya kaydetti.Ressamın sözlerine göre kendini çalışmaya çok kaptırmış ve bazen portrenin özellikle zor kısımlarına günlük 8-10 saat harcamış. Kyle Lambert kendi projesi olarak Morgan Freeman’ı seçme fikrinin ‘Oblivion’ filmini izledikten sonra aklına geldiğini söyledi.

9News’un yazdıklarına göre Kyle Lambert üniversitede resim bölümünde okumuş. ‘Dijital’ fotoğraflarla ise yaklaşık beş yıl önce ilgilenmeye başlamış. Apple tabletiyle tanışması ise, şirketin 2010 yılında çıkardığı ilk model sayesinde olmuş.

İşte şimdi bu muhteşem çizimin 4 dakikalık özel videosu sizlerle... 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER muhteşem çizim, fotoğraf gibi çizim, morgan freeman, morgan freemanipad çizimi, ilginç çizimler, enteresan sanatlar, dünya bunu konuşuyor, muhteşem sanatçı, Kyle Lambert, Procreate uygulaması, dünya haberleri, kültür sanat haberleri, teknoloji haberleri, teknoloji dünyası, morgan freeman finger painting, ipad art