BAL’dan Türkiye’nin İlk E-Kütüphanesi

Bornova Anadolu Lisesi (BAL) Türkiye’de bir ilke imza atarak, Milli Eğitim Bakanlığı’na ait okullar içerisinde ilk e-kütüphane’yi hayata geçirdi.Hayırsever İlgin Günöy’ün vefat eden oğlu, BAL 1986 mezunu Ersin Günöy adına hizmete açılan ve BAL Eğitim Vakfı’nın ortak katkılarıyla yenilenen kütüphanenin açılış törenine Merkez Valisi Cemal Ayman, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ve onlarca mezun katıldı.

 

Yeni bir otomasyon programı kurularak mevcut kitapların programa yüklenmesi ve e-kitap sistemiyle öğrencilerin evlerinden de web tabanlı programa bağlanarak bu kitapları okuyabilmeleri sağlanırken, kütüphanede bulunan 8 adet bilgisayar ve 10 adet tabletle de öğrencilerin hem kitaplarını okuyabilecekleri hem de ödevlerini rahatlıkla yapabilecekleri bir bilgi hazinesi oluşturuldu. Böylesi önemli bir kütüphanenin kendi okullarında açılmasından mutlu olduklarını belirten BAL Müdürü Celal Güzelsöz ise kütüphaneye ihtiyaç duyan ancak yeterli donanımı olmayan diğer okulların da internet üzerinden faydalanabileceklerini söyledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bornova Anadolu Lisesi, e-kütüphane, İlgin Günöy, Ersin Günöy, BAL Eğitim Vakfı, Cemal Ayman, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Bornova Kaymakamı Dr. Kadri Canan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Celal Güzelsöz