HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 31 Ocak 2017

2017'ye Bu Otomobiller Damgasını Vuracak!

Magazinizmir
Geçtiğimiz günlerde sona eren Detroit Auto Show 2017, yine birbirinden farklı ve yeni modellere ev sahipliği yaptı. İşte fuarın öne çıkan otomobilleri.

Amerika’nın en önemli otomobil fuarı Detroit Auto Show 2017, yine birbirinden yeni ve göz alıcı araçların gövde gösterisine sahne oldu. Bu yılki fuarın öne çıkanları ise çoğunlukla spor ve lüks otomobiller oldu. Ayrıca Audi, BMW ve Mercedes-Benz tanıttıkları SUV ve crossover modellerle, yine kendilerinden bahsettirmeyi başardılar. Şimdi bu seneye damgasını vuracak otomobillerle tanışmaya hazır mısınız?

Audi Q8 Konsept

Görünen o ki Audi, Q8 ile coupe benzeri SUV segmentinde BMW ve Mercedes-Benz gibi rakiplerinin izinden gidiyor. Aynı zamanda daha önce üretilen tüm Audi modellerinden daha lüks olduğu belirtilen otomobilin, 442 beygir gücü ile 0-100 km/s hızlanmasını 5.4 saniyede tamamladığı ve 2008’de seri üretime geçeceği gelen bilgiler arasında.

Bentley Continental Supersports

Bentley, bugüne kadarki en hızlı ve en güçlü seri üretim modelinin tanıtımını tanıttı: Yeni Bentley Continental Supersports. 336 km/s maksimum hızı ile 0-100 km/s hızlanmasını 3,5 saniyede tamamlayan yeni Continental Supersports’un yumuşak tavanlı kardeşi Continental Supersports Convertible ise 0-100 km/s hızlanmasını, sadece 3,9 saniyede tamamlayabiliyor.

Porsche 911 GTS

Porsche, fuarda görücüye çıkarmasa da fuar sırasında düzenlediği basın toplantısında 911 ailesini GTS modelleriyle genişleteceğinin duyurusunu yaptı. Coupé, Cabriolet ve Targa versiyonları olacak yeni otomobillerin 550 Nm’lik maksimum tork değerleriyle, daha da iyi bir hızlanmaya ve esnekliğe sahip olacakları gelen haberler arasında. Ayrıca tüm GTS modelleri, 300 km/s’yi aşan maksimum hıza sahipken, manuel şanzımanlı arkadan itişli Coupe ise 312 km/s hızla ilk sırada yer alacak.

Mercedes-AMG GT C Coupe

Mercedes, Detroit Otomobil Fuarı’nda AMG’nin 50. kuruluş yıldönümü için tanıttığı GT C Coupe modeliyle, GT S ile GT R arasını doldurmuş görünüyor. AMG GT C’nin sabit tavanlı versiyonu olan otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 3.6 saniyede tamamlıyor ve 55 hp güç üretiyor. Ayrıca ağabeyinden aldığı diğer bir özellik olan aktif arka aks yönlendirme sistemiyle birlikte araç inanılmaz bir tutuş ve kontrol sağlıyor.

BMW M550i xDrive ve 530e iPerformance

BMW, yenilenen 5 serisinden iki sedan modelini tanıttığı Detroit Otomobil Fuarı’nda, dikkat çeken otomobil markalarından biri oldu. Serinin en güçlü modeli olan M550i xDrive, 4.4 litre turboşarjlı V8 motoruyla 456 hp güç üretirken; hibrid 530e iPerformance 4 silindirli turbo şarjlı modeliyle 248 hp’ye sahip.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN