Akdeniz'in En Güzel Sahilleri

Trivago, Akdeniz bölgesinde yer alan ve kullanıcılarla seçilmiş “En Güzel Akdeniz Sahilleri" listesini açıkladı.Otel arama motoru trivago, kullanıcılarının değerlendirmeleri ile Akdeniz’in en iyi yaz tatili destinasyonlarını belirledi. Otel sayısı ve kullanıcı değerlendirmelerinin incelendiği listenin ilk iki sahili Yunanistan’ın oldu. Santorini adasında yer alan İmerovigli ve Oia sahilleri kullanıcıların değerlendirmeleri ile otel değerlendirmeleri en yüksek çıkan iki sahil oldu.

Bu iki sahilin ardından ise Antalya’nın Belek sahili %86 oranındaki olumlu değerlendirme puanı ile 3. sırada yer aldı. Türkiye’den toplam 4 sahilin yer aldığı listede Side %82’lik değerlendirme ile 18. olurken Fethiye de 20. sırada yer aldı. %80 olumlu değerlendirmeye sahip Kemer ilk 20 içine giremese de 42. Sırada yer alarak Akdeniz’in en iyi sahilleri arasında yer aldı.

Belek’ten sonra gelen İtalya’nın Amalfi ve Sorrento sahilleri %84’lük değerlendirme puanları ile 4. ve 5.en iyi değerlendirmeye sahip sahiller oldu. İtalya anyı zamanda 50 sahillik listeye 18 sahil ile girerek en çok olumlu değerlendirme puanına sahip ülke oldu. İtalya’yı 9 sahil ile İspanya takip ederken listede Hırvatistan’dan 7 sahil yer aldı. Yunanistan’ın 6 sahili ile yer aldığı listede Portekiz ve Türkiye 4’er sahile sahip oldu.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Akdeniz'in En Güzel Sahilleri, Trivago, Akdeniz, Yaz Tatili, Yunanistan, Santorini Adası, İmerovigli ve Oia Sahilleri, Antalya, Belek Sahil, Fethiye, Kemer, İtalya, Amalfi ve Sorrento Sahilleri