Refleksoloji Rehabilitasyonda Hedefe Ulaşmayı Hızlandırıyor

Tolga Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nden hizmet alan çocuk ve erişkinlerin velilerine Refleksoloji Eğitimi verildi.Fizyoterapi uzmanları refleksolojinin rehabilitasyona önemli katkılarının olduğunu belirterek, "Refleksoloji desteğiyle hedefimize daha çabuk ulaşıyoruz" dedi.


Bayraklı'daki Tolga Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nden hizmet alan çocuk ve erişkin hastaların aileleri için Refleksoloji Bilgilendirme Eğitimi düzenlendi. Hastalarına refleksoloji uygulamaya başlayan merkez, çalışmaları hakkında ailelere bilgi verdi.

Merkezdeki uzman fizyoterapistler refleksolojinin nasıl yapıldığını uygulamalı olarak anlattılar. Merkezde görevli Fizyoterapistler ayak uçlarındaki sinirlere masaj ve bası uygulanarak yapılan refleksoloji tedavisinin, hastaların fizik ve rehabilitasyon sürecine önemli katkılar sağladığını söyledi.

Rehabilitasyon Sürecine Daha Etkin Katılıyorlar

Refleksoloji uygulanan hastaların rehabilitasyon sürecine daha etkin bir şekilde katıldıklarını belirten fizyoterapistler "Refleksoloji uyguladığımız hastalar tedaviye daha açık oluyor. Uyguladığımız rehabilitasyon daha etkin bir şekilde alıyor. Üç-5 ayda kat edeceğimiz mesafeyi refleksoloji desteğiyle bir veya bir buçuk ayda alıyoruz. Çocukta algının açılmasıyla başlıyor ve terapinin daha rahat almasını ve ilerlemesini sağlıyor. Masaj yaptığımız belli sinir ucu bölgeleri var. Tüm vücut bir denge sistemine oturtuluyor. Çocuğun sistemin bozuklukları giderilmesi nedeniyle tedavi çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor" diye konuştu.

Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Tolga Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi İzmir, İzmir Tolga Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Refleksoloji Eğitimi İzmir, İzmir Refleksoloji Eğitimi, İzmir Sağlık, İzmir Sağlık Haberleri, İzmir Sağlık Cemiyeti