HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 25 Eylül 2017

Plasmage İle Göz Estetiği Artık Sorun Değil

Magazinizmir
Her geçen gün daha çok insan göz kapağı estetiği için göz doktorlarının kapısını çalıyor. Özellikle üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmaları düzelttirmek amacıyla başvuruda bulunanların birçoğu ise cerrahi operasyondan çekiniyor.

Özel Gözde İzmir Hastanesi, bünyesine kattığı son teknoloji plasmage cihazıyla cerrahi operasyona gerek kalmadan göz kapaklarındaki sarkmaları düzeltiyor.

Plasmage ve uygulaması hakkında bilgi veren Özel Gözde İzmir Hastanesi Göz Hekimlerinden Dr. Tolga Yüksel, plasmage cihazının uygulandığı bölgede, ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerjiyle plazma haline dönüştürerek etki ettiğini söyledi.

Etkileşim sonucu plasmage uygulamasının oluşturduğu iyon bulutunun, cilt yüzeyini etkileyerek çok hızlı yenilenme sağladığını dile getiren Yüksel, plazma enerjisiyle cilt temizleme - yenileme veya ameliyatsız üst göz kapağı estetiği uygulaması yaptıklarını kaydetti.

Ameliyattan Korkanlar İçin İdeal

Plasmage uygulamasının sıkılaştırma, cilt gençleştirme, yüz gençleştirme ve yeniden biçimleme amacıyla kullanıldığını açıklayan Dr. Tolga Yüksel, "Plasmage'in uygulama alanları arasında ameliyatsız göz kapağı estetiği olan blefaroplastiyle göz altı ve göz çevresi sıkılaştırma da bulunuyor. Bu da bize cerrahi bir operasyona gerek kalmadan göz estetiği yapma şansı tanıyor. Özellikle cerrahi operasyondan korkan hastalarımız için ideal bir tedavi yöntemi"' ifadesini kullandı.

Uygulama öncesi bölgenin temizlenmesinin ardından lokal anestezik krem uygulandığını ve yaklaşık 20 - 30 dakika beklendikten sonra işlemin gerçekleştiğini akataran Yüksel, "Tedavinin uygulanacağı bölgenin boyutuna göre lokal anestezi sonrası 5 ile 20 dakika arasında bir zaman alıyor. Uygulama sırasında ağrı ya da acı fazla hissedilmez; ancak işlem sonrası hafif bir sızı hissi olabilir. Geçici bir süre hissedilen ağrı kısa sürede geçer ve günlük hayatı etkileyecek şekilde değildir" diye konuştu.

Günlük Yaşantıya Engel Olmayan Müdahale

Plasmage uygulamasının en önemli avantajlarının günlük yaşantıya engel olmaması, kolay ve kısa sürmesi ve pansuman gerektirmemesi olduğunu gösteren Dr. Tolga Yüksel uygulama sonrasına ilişkin şunları söyledi: "Uygulama yapılan bölgede küçük kabuklu bir görüntü meydana gelir. Sıvı fondoten ile kolayca kapatılabilir. Kabuklanma yaklaşık 4 - 10 gün süre içinde geçer. Blögenin güneş ışınlarından iyi bir şekilde korunması gerekir. Dikkatli bir şekilde korunma sağlanmazsa leke oluşumu söz konusudur" dedi.


 

FACEBOOK İLE BAĞLAN