Pilates Yapmak Hamilelik Sürecini Kolaylaştırıyor

Dünya çapında pilates denildiğinde akla gelen ilk isim Allan Menezes, Zen Pilates Studio’nun düzenlediği eğitim programlarını katılmak için Türkiye’ye geldi. Allan Menezes,’’ ’Pilates yapmak, gebelik döneminin rahat geçmesini sağlar’ dedi.Kaya İzmir Thermal& Convention’da düzenlenen iki haftalık eğitim programına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 300 pilates eğitmeni katıldı.

Eğitimler sırasında en çok ilgi gören program ‘Hamile Pilastesi’ eğitim programı oldu. Hamile olan kişi kendisini iyi ve sağlıklı hissediyorsa, tüm hamileliği boyunca pilates yapabileceğini söyleyen Allan Menezes;’Pilates yapmak, gebelik döneminin rahat geçmesini sağlar’ dedi. Menezes,’’ Gelişmiş dolaşım sağlar, gelişimiş denge sağlar, ödemin azalması yardımcı olur, sindirim sisteminin gelişmesi ve kabızlığın azalmasına yardım eder, daha az bacak krampları olur, doğum sonrasında vücut daha hızlı toparlanır, varis, hemoroid, sırt ve eklem ağrıları gibi problemlerin daha az olmasını sağlar, doğum süresini kısaltarak daha kolay bir doğum sağlar, daha az sezaryen doğum olur, vücudun daha güzel görünmesini ve kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar, metabolizmayı hızlandırır ve kilo alımında daha iyi kontrol sağlar, vücudun güç ve esnekliğini arttırır’’ şeklinde konuştu.

Türkiye’ye ilk kez geldiğini sözlerine ekleyen Menezes,’’ Türkiye'de Pilatesin önümüzdeki on yıl ve sonrasında sürekli büyüyeceğini gözlemliyorum. Tek problem, Pilates eğitmenin aldığı eğitim seviyesinin çok yüksek standartta olduğundan emin olmak gerekir. Böylece halk geniş kapsamlı eğitim almamış eğitmenlerden ve bu konuda uzman olmayan kişilerden uzak durmalıdır. Doğru bir şekilde eğitim almamış ve niteliksiz olmak, kalifiye olmayan eğitmenler tarafından kolayca sakatlanabilecek olan genel halk için oldukça sağlıksız olabilir. Sadece eğitimin yüksek standartta olması değil eğitim sonrasındaki değerlendirme de tam olmalıdır’ dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Pilates Yapmak, Hamilelik, hamilelikte spor, hamilelikte pilates, Allan Menezes, Zen Pilates Studio, Kaya İzmir Thermal& Convention, Hamile Pilastesi