Kas Yaparken Yağ Yakmanın 8 Yolu

Kardiyo yapmanın ne kadar bezdirici olduğunu biliyoruz; bizde sizler için kas yaparken yağ yakımını arttıracak yöntemleri inceledik. İşte size bu konuda yardımcı olacak 8 tüyo!Boş mide ile yağları avlayın 

Yağ yakımını arttırmak için sabah ilk olarak kardiyonuzu yapın. Sabahları kalkar kalkmaz 20 dakika içinde aç karnına yapılan kardiyodan daha iyisi yoktur bu konuda. Yaptığınız kardiyodan sonra ideal bir kahvaltı olarak yumurta ve tost(karbonhidrat ve protein ağırlıklı) yiyebilirsiniz, bunu hakkettiniz! 

Tek bacak gücünü kullanın

Egzersiz salonlarında kardiyo yapan herkesin kullanmış olduğu kürek çekme aletine oturduğunuzda çift bacak yerine tek bacak kullanmanız hem muhteşem derecede yağ yakacak hemde inanılmaz bir şekilde kas gelişiminize yardımcı olacaktır. Bu basit işlemi kürek çekme egzersizlerinizde kesinlikle uygulayın ve etraftan alabileceğiniz gairp bakışlara aldırış etmeyin! Emin olun sonuçlardan çok memnun kalacaksınız.

Daha effektif bir egzersiz için rampa çıkın

Eğer geçekten koşu bandında koşmanız gerekiyorsa, eğimi en az %3 yapın. Laval Üniversitesi araştırmalarında koşu bandında koşerken eğim kullanan kişilerde yağ yakımı ve kas gelişiminin daha çok olduğunu gözlemlemiştir. Zirveye ulaşmak için rampa çıkmak gerekir! 

Maksimum efor minimum dinlenme

Bunun prensibi çok basittir. Yapmış olduğunuz egzersizinizi 20-30 saniye kadar var gücünüzle elinizden geldiği kadar hızlı ve kontrollü bir şekilde yapın ve kendinize 10 saniye kadar bir dinlenme süresi tanıyın. Bunu aynı şekilde 8 kere tekrar edin ve eve gidin, bu kadar basit. Bu egzersiz formülü sizin günlük kardiyo ve kas gelişimi standardınıza normalde sadece spora ısınmak için ayırdığınız sürede erişecektir. 

Bataklıkta ilerler gibi, yavaş ama etkili

Dayanıklılığın sınırlarını sabit bisiklet ile zorlayın. Spor merkezlerinde kardiyo programları kapsamında önerilen sabit bisikletlerde yapacağınız hareketler aslında kas gelişimde de yağ yakımında olduğu kadar etkili olabilir. Pedalları olabildiğince hızlı cevirmek yerine olabildiğince ağır ve yavaş bir biçimde, sanki bataklıkta bisiklet sürüyormuşcasına çevirin. Bu sayede bacaklarınız hızlı cevirdiğiniz zamankinden iki katı daha fazla çalışacaktır.

Az dinlenme - Çok gelişme

Zor olsada ağırlık çalışırken dinlenme zamanını maksimum 60 saniye yapabilirseniz bu vücudunuzun azda olsa kardiyo yapmasını ve kaslara daha çok büyüme hormonu göndermesini sağlayacaktır.  

Vücudunuzu geceden besleyin

Egzersiz sonrası kan şekeri düşüklüğü kas zayıflamasına sebep olmaktadır. Vücudunuz kasları enerji kaynağı olarak kullanmak için an kollar, ona böyle bir şans tanımamak için vücudunuza geceden enerji depolayın. Sağlıklı bir seçim olan süzme peynir ve ananas sadece 200 kalori ile bu işi çok iyi bir biçimde yapar.

Geri Sar düğmesine basın

Kulağa saçma gelebilir ancak geri geri koşmak vücudunuzu kandırarak yağ yakımını maksimuma çıkartan hilelerden birtanesidir. Yüzeydeki yağı yakıp altındaki kasları meydana çıkartmak istiyorsanız sprint yaparken azda olsa bitiş noktasına geri geri koşmayı deneyin. Bu koşu bandı zihniyetine uymayan tek hiledir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ççççççççk

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egzersiz, yağ, kas, yakmak, geliştirmek, kas gelişimi, yağ yakımı, kürek, bisiklet, kardiyo, cardio, sağlık, spor, hareket, diyet, diet, gym, spor merkezi, yaşam