Karting Sezonu İzmir’de Açılıyor!

İzmir Ülkü Motorsporları Kulübü’nün organize ettiği, 2013 sezonu Ulusal Türkiye Karting Şampiyonası’nın 1. ayak yarışı bu hafta sonu İzmir Park’ta gerçekleştirilecek.2013 Karting sezonunu 10 Şubat’ta İspanya’daki Winter Cup Campillos’da yapan Berkay Besler, Türkiye’de ise 23-24 Mart’ta İzmir Ülkü Karting Pisti’ndeki sezonun ilk yarışına hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezon yurtiçi ve yurtdışındaki başarılı sonuçlarıyla adından sıkça söz ettiren karting milli sporcumuz Berkay Besler, ilk yarıştan istediği sonuçları alarak sezona güzel bir başlangıç yaptı. Karting severler 23-24 Mart tarihlerinde İzmir Ülkü Karting Pisti’nde Besler izleyebilecek ve heyecanlı dakikalar geçirebilecekler.

Hafta sonu yapılacak olan yarışta mini, Formula Junior, Senior ve Formula Master olmak üzere dört farklı kategoride mücadele gerçekleşecek. Cuma günü serbest antrenman seansı ile İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde yarış öncesi ısınma turları da atılacak.

Pistin en genç sporcularının mücadele ettiği mini kategoride, 14’er turdan oluşan 3 yarış, 13-15 yaş arasındaki sporcuların yarıştığı Formula Junior kategoride, 19’şar turluk 3 yarış, 15 yaş ve üzeri sürücülerin yarışabildiği Formula Senior’da, 21’er turluk 3 yarış, 32 yaş ve üzeri sürücülerin yarışabildiği Formula Master’da ise 21’er turluk 3 yarış yapılacaktır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER karting yarışları, berkay besler, izmir karting, türkiye karting yarışları, izmir ülkü yarış pisti