Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Öneriler

Kaşlarımız yüz ifademizi çok etkiliyor. Son yılların trendine uyarak kalın, belirgin ve güzel kaşlara sahip olmak için neler yapabileceğinizi yazdık.Kaşlarınız yüz ifadeniz için oldukça önemli. Bu nedenle yüz şeklinize uygun kaşlarınız olmalı. Ancak yüz şeklinize uygun kaş modelini seçerken son yılların modasını da unutmamalısınız. Son yıllarda moda olan kalın kaşlara sahip olmak istiyorsanız biraz uğraşmanız gerekecek.

Son yılların değişmeyen modası kalın kaşlara sahip olmanız için öneriler.

Kaşlarınızı almayın

Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmaya çalışıyorsanız, onlara bir süre dokunmamanız lazım, ancak bu biraz zor olabilir. Bir süre kaşlarınız oldukça dağınık görünebilir ancak cımbızınızı ortadan kaldırıp, kuaför randevularınızı iptal etmenizde fayda var. Seyrek kaşlarınızın kalınlaşması için biraz zamana ihtiyacınız olacak ve elbette birazcıkta sabıra.

Peeling yapın

Peeling pürüzsüz bir cildin olmazsa olmazı ve kaşlarımız için de peeling'lerden yararlanmamız mümkün. Yumuşak bir diş fırçasıyla kaşlarınızı yavaşça fırçalayarak, kaş bölgesindeki ölü deriden kurtulabilirsiniz. Bu işlem kaşlarınızın hızlı büyümesine yardımcı olacak.

Serum ya da vitamin kullanın

Kaşlarınızın çok daha hızlı ve sağlıklı büyümesi için kullanabileceğiniz bir çok serum var. Bu serumlardan birini destekleyici olarak kullanabileceğiniz gibi, yaygın olarak saçlar için de kullanılan bir vitamin olan biotin'i de tercih edebilirsiniz.

Boşlukları doldurun

Kaşlarınızı kalınlaştırmaya çalışıyorsanız en önemli sorununuz, dökülmüş ve yerine çıkmayan kaşlar olabilir. Ancak, bu bölgeleri bir kaş kalemi ya da farıyla kolayca doldurmanız mümkün. Tek yapmanız gereken kaşlarınızın rengiyle uyuşan renkte bir ürün seçmek, eğer daha belirgin kaş istiyorsak bir ton koyu bir ürün de seçebilirsiniz.

Kaşlarınızı sabitleyin

Daha önce de söylediğimiz gibi, kaşlarınızı uzatırken dağınık bir görüntünün ortaya çıkması normal. Bu dağınık kaşlardan kurtulmanın en etkili yolu da bir kaş jeli kullanmak. Ancak kaş jelini uyguladıktan sonra bir kaş fırçasıyla üstünden geçerek parlak görüntüden kurtulmayı unutmayın.

Kapatıcı kullanın

Kaşlarınızı bir kaş kalemi, kaş farı veya kaş jeli kullanarak şekillendirdikten sonra şeklin dışında kalan tüylere bile dokunmamalısınız. Bunun yerine şeklin dışında kalan tüylerin üzerine kapatıcı bir ürün sürmeyi deneyin. Böylece kaşlarınızı daha belirgin hale de getirmiş olacaksınız.

Profesyonel birine başvurun

Kaşlarınız yeteri kadar uzadığında ve kaş çıkmayan bölgeler de dolduğunda artık kaşlarınızı şekillendirmenin vakti gelmiş demektir. Bu süreç kaşlarınızın durumuna göre birkaç hafta sürebileceği gibi birkaç ay da sürebilir. Ama bu sürenin sonunda kaşlarınızın istediğiniz belirgin şekle gelmesi ve dağınık görüntüden kurtulması için en iyisi ip ya da cımbız kullanan bir profesyonele başvurmanız olacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kalın kaş, yüz, trend, belirgin, yüz şekli, moda, seyrek, peeling, pürüzsüz, cilt, yumuşak, diş fırçası, ölü deri, serum, vitamin, kaş kalemi, kaş farı, kaş jeli, parlak, tüy, ip, cımbız, bakım, kadın, kuaför, temiz, izmir kadın, izmir cemiyeti