Kalıcı Makyaj Uygulaması İle İlgili Merak Ettikleriniz

Kalıcı makyaj, teknik adı ile ''mikro-pigment uygulaması'' steril ve tek kullanımlık bir iğne yardımıyla naturel ve mineral içerikli boyaların derinin 2.katmanına yerleştirilmesi işlemidir.Kullanılan bu pigmentler, bitkisel kaynaklı boyalardır ve tüm dermatolojik alerji testlerinden geçirilmiştir.

Kalıcı makyaj uygulaması, oldukça oldukça titizlik ve özen isteyen bir konu.Bu uygulamanın en önemli şartı, kuşkusuz hijyen. Uygulamanın yapılacağı merkezin tüm sağlık kurallarına uygun olması ve bu konuda bir belge sahibi olması gerekiyor.

Bir diğer önemli konu ise, uygulama yapacak kişinin bu konuda sertifika sahibi, bir uzman kimliği taşıması. Sözün özü, her önüne gelen kişi bu uygulamayı yapmamalı.

Ülkemizde bilhassa büyük şehirlerde, bu anlamda pek çok seçenek var. Ancak, özenli davranmalı ve bahsettiğim konularda uygunluğu olan güzellik merkezleri tercih edilmeli.

Kalıcı makyajda uygulanan malzemelerin kalitesi de tüm bu unsurlar kadar önemli. Yüzün hassasiyeti düşünüldüğünde, alerjik durumlara neden olacak malzemelerden uzak durulmalı.

Abartılı renkler kullanılmaması gerek, önemli olan uygulama sonrasında doğal bir görüntü verebilmek olmalı.

Kalıcı makyaj uygulaması ile dövmenin karıştırılmaması gerekmektedir. Tek ortak noktaları, uzun süre ciltte kalarak doğal görünümünü korumasıdır.

Kalıcı makyaj uygulamasının en rağbet gördüğü bölge kaşlar. Kalıcı kaş uygulaması, diğer adı ile kaş kontörü ile, kozmetik olarak seyrek kaşların araları doldurulur.

Bu uygulama ile bozulmuş kaş şekli düzeltilebilir, düşük olan kaşlar kaldırılabilir, bir takım sağlık nedenler yüzünden dökülmüş olan kaşların yerine yeni kaş tasarlanabilir.

Kaş kontörü, kaşları daha gür gösterirken, aslında gözlerinizin rengini ve şeklini de daha bir ortaya çıkarmaktadır. Ama tabii yine çok koyu bir renk kullanılmadığı ve kalın uygulanmadığı hali ile.

Kalıcı kaş makyajı, ilk uygulama sonrasında, size olması gerekenden daha koyu ya da kalın gelebilir. Fakat kısa süre sonra cildin kendini yenilemesiyle birlikte doğal bir görünüme kavuşur.

Bu uygulamada çok dikkatli olmak gerek. Gerçek bir uzman ve kaliteli malzeme ile harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bunun dışında, bazı kişilerin salonlarında, bu uygulama için ucuz ve kına formunda bazı malzemeler kullandığı, bilinçsizce yapılan bu işlemin geri dönüşünün zor olduğu da, yazık ki bir gerçek.

Kalıcı makyaj uygulamasının en çok tercih edilen, diğer bir uygulaması dudakları ön plana çıkaran dudak kontörü.Dudak kontörü uygulaması ile herhangi bir cerrahi müdahele veya dolgu maddesi olmaksızın, ince dudaklar daha dolgun bir görünüme kavuşabilir.

Tam aksi büyük ve dolgun dudaklardan şikayetçi iseniz, dudaklarınız daha ince gösterilebilir. Renksiz dudakların daha canlı bir görünüm kazanması sağlanır.Dudaklarınızda renk boşlukları veya yara izi varsa, kamufle edilerek dudaklarda doğal bir görünüm sağlanabilir.

Kalıcı dudak makyajı sayesinde, dudak kalemi ve ruj kullanımınız azalır. Dudaklarınızın doğal bir renge kavuşmasını sağlar.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kalıcı makyaj, kalıcı makyaj izmir, izmirde kalıcı makyaj, kalıcı makyaj nedir, kalıcı makyaj zararları, kalıcı makyaj incelikleri, kalıcı makyaj yaptıranlar, kalıcı makyaj, doğal makyaj, izmir güzellik