Jessica Alba'dan Seksi Fizik İçin 6 Tüyo

Jessica Alba, beslenme tarzınızda yapacağınız altı değişiklikle kendi fiziği gibi bir fiziğe sahip olabileceğinizi söylüyorHollywood'un en seksi kadınları arasında gösterilen iki çocuk annesi Jessica Alba, beslenme tarzınızda yapacağınız altı değişiklikle kendi fiziği gibi bir fiziğe sahip olabileceğinizi söylüyor.

Yapraklı Gıdalar
1981 doğumlu Jessica Alba, yeşil yapraklı gıdaların, fiziğini korumasında çok etkili olduğunu söylüyor. Her hamileliğinde yaklaşık 20 kilo aldığını söyleyen Alba, gerekli mineral-vitamin dengesini sağlamak için yeşil yapraklı gıdalarla beslenerek aldığı kiloları hızlı bir şekilde verdiğini belirtiyor. Alba, soslu salatalardan uzak durulmasını tavsiye ediyor.

Organik Tercih Edin
Alba, birçok kişide hormonal dengesizliklerin ortaya çıkmasının ve obezitenin artmasının nedeni olarak; kimyasal bombardımanına tutulmuş gıdaları görüyor. Alba konuyla ilgili şu yorumu yapıyor: "İçinde altibiyotik bulunan ya da genetik olarak modifiye edilmiş gıdalardan uzak durun. Vücut bu kimyasallarla savaşmak için de yağ hücreleri üretiyor."

Renkli Biber, Domates
Jessica Alba, her öğün muhakkak sebze yediğini belirtiyor: "Her yemekte sebze tüketerek vücudun yüzde 16 oranında daha fazla kalori harcamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca atıştırmalık olarak da çiğ sebzeleri tercih edin. Renkli biberler, domates ve salatalık; hem açlığınızı bastırmanızı, hem de gerekli mineral ve vitaminleri almanızı sağlar."

Tatlandırıcıya Dikkat
Şekerden uzak durulması gerektiğini artık herkes biliyor. Ancak tatlandırıcılar da vücuda zarar veriyor. Alba şöyle söylüyor: "Tatlandırıcı tüketen kişilerin her şeyden daha fazla yediğini görüyorum. Sanki tam olarak normal porsiyonlar onlara yetmiyor. Ben bu yüzden sadece stevia ya da truvia içeren tatlandırıcıları tercih ediyorum."

Sebze Suları Önemli
Hollywood yıldızlarının yeşil sebze sularına ne kadar düşkün olduğunu bilmeyen yok. Alba da bu isimlerden biri. Enerji almak ve karnını doyurmak için ara öğün olarak az kalorili sebze sularını tercih eden Alba, "Sebzelerin kalorisi çok düşüktür. Ancak bazen onları içmek çok da eğlenceli olmuyor. Ben bu yüzden yeşil sebze sularımın içine bir parça kavun ekliyorum" diyor.

Bol Bol Su Tüketin
Güne su içerek başlayan ve her yemekten önce su tüketen güzel oyuncu; bu sayede hem cildinin güzel olduğunu, hem de gereksiz yere kalori almadığını söylüyor. Alba, "Açlık ve susuzluk hislerini çoğu insan birbirine karıştırır. Vücudun suya duyduğu ihtiyacı anlamayanların daha kilolu olduklarını gözlemliyorum. Her öğün su için" diye konuşuyor. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Jessica Alba, Jessica Alba diyeti, Jessica Alba fiziği, Jessica Alba diyeti hakkında, Jessica Alba önerileri