Hamilelik'ten Sonra Göbek Ve Karın Sarkmaları için Ne Yapmalıyız?

Her kadın belli bir yaştan sonra sarkma sorunları ile karşılaşır, önceden alacağınız önlemler ile her yaşta fit bir vücudunuz olur.Özellikle doğumdan sonra vücut sarkmaları karın bölgesin yoğun olarak başlar. Fakat hemen başlayacağınız spor ve süreklilik sarkmalarınızı hemen toparlar.
Hamilelikten önce ideal kilonuzu her zaman korumaya özen gösterin. Hamilelik döneminde 12-16 kg kilo almanız normaldir. Bunun için yediklerinize özen gösterin. Beslenmenize her zaman dikkat edin. Gerekli olan gıdaları yeterli ve dengeli bir şekilde alın.

Akşamları geç saatlerde yemek yeme alışkanlıkları direk vücutta yağ olarak depolanır.
Egzersiz ve yürüyüş hayatınızda her zaman olsun. Düzenli yapılan egzersizler vücut sarkmalarını önlediği gibi vücut sağlığınızı da her zaman korur. Bunun yanı sıra kabızlık gibi sindirim sistemi sorunlarınız varsa hepsi koşu ve egzersizli bir hayattan sonra geçer.

Çok kilonuz varsa doğru bir rejim programı uygulayın. Bunun için mutlaka diyetisyenden yardım alın. Egzersizler mutlaka hayatınızda olsun. En fazla 10 aydan sonra vücudunuzdaki fazla kilolara veda etmiş ve sıkı bir vücut sahip olacaksınız. Beslenme ve spor alışkanlıklarınızı tüm hayatınız boyunca uygulamadığınız zaman geçici kilo verirsiniz. Bıraktığınızda her şey eskisinden daha kötü olabilir bunu unutmayın. Bu nedenle sürekliliğini devam ettirmenizi öneririz.

Birkaç egzersiz önerisi sizler için;

Mekik, basit ama etkili en iyi yöntemdir. 5 Sayı ile başlayıp gün gün arttırabilirsiniz.

Hem göbek hemde yan yağları eritmek için mükemmel bir hareket, aynı şekilde 5 sayı ile başlayıp gün gün arttırabilirsiniz.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hamilelik sonrası egzersizler, göbek eritme egzersizi izmir, karın egzersizi izmir, mekik izmir, izmir rejim, izmir spor, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti, kadın izmir