Güneş Yanıklarına Bitkisel İlaçlarla Hızlı Çözüm!

Açık renk teni olan kişilerin güneşin altında birkaç dakika kalması bile güneş yanıklarına neden olabilir. Güneş yanıkları için pek çok doğal alternatif tedavi yöntemi bulunmaktadır. İşte o tedavi yöntemlerinden bazıları…. 1. Aloe Vera: Aloe Vera jeli güneş yanığına en iyi gelen bitkisel çözüm olarak bilinir. Nemlendirici özelliği ve hızlı bir iyileştirici olması sebebiyle aloe vera jeli ya da suyu yanıklı bölgeye uygulanabilir.

2.Salatalık: Taze salatalık suyu yanık bölgeye sürüldüğünde cildiniz tazelenecektir. Ayrıca bu su ağrıyı azaltacak ve yanmanın geçmesini de sağlayacaktır.

3. Elma sirkesi: Elma sirkesi yanma hissini ve batma duygusunu azaltır.

4. Zeytin Yağı: Pek çok mucizesi bulunan zeytinyağı acıyı azaltıcı etki gösterir.

5. Lavanta yağı: Güneş yanıkları için en sık kullanılan bitkisel çözümlerden biridir. Lavanta yağı nemlendirici ve ağrı giderici özellik gösterir.

6. Siyah çay: Siyah çayı veya çay poşetlerini güneşten yanan bölgeye koyun. Bu sayede hem ağrınız azalacak hem de yanma hissi ortadan kalkacaktır.

Güneş yanıkları söz konusu olduğunda bol su içmek çok önemlidir. Çünkü vücudunuzun susuz kalması cildinizdeki hücrelerin de susuzluk çektiğini gösterir.

Eğer güneş yanıklarıyla birlikte ateşiniz de varsa doktora görünmenizde fayda vardır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER güneş yanıkları, güneş acısı, güneş yanığı için ne yapmalı, güneşten nasıl korunmalı, güneşten yanınca ne yapmalı, güneş yanıkları hakkında, güneşin zararları, güneş ışınları zararları