Dört Mevsim Saç Ekimi Yapılabilir

Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, 'Yazın Saç Ekilmesi Yapılmaz' şeklindeki görüşün doğru olmadığını söyledi. Gülgör, hastaların saç ekimi operasyonun ardından gerekli dikkati ve özeni göstermesi halinde hiçbir sorunla karşılaşılmayacağını söyledi.İzmir Özel Gazi Hastanesi Saç Sorunları ve Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç ekimiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yazın saç ekimi yapılmasının doğru olmadığı şeklinde görüşlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Gülgör, saç ekiminin dört mevsim yapılabileceğini söyledi.

Hasta Kendisini Sıcaktan ve Güneşten Korumalı

Yazın saç ektiren kişilerin bir hafta boyunca saçlarını sıcaktan ve güneşten koruması gerektiğini belirten Gülgör, "Saç ektiren hastamız klimalı, serin ortamda saçların korunması lazım. Saçları ve alnı terlediğinde ekim yapılan bölgeye dokunmamalıdır. Yeni ve sağlıklı saçların çıkması için hastaların çok dikkatli ve özenli davranmaları gerekiyor. Hastaların sıcaktan, güneş ışınlarından saçlarını koruması gerekiyor. Neticede 6-8 saat süren operasyondan çıkıyor. Saç köklerinin bir tutanma evresi var" diye konuştu.

3 Gün Sonra İşbaşı

İşlem sonrasında, saç ekilen bölgeyi belli bir süre dokunulmamasına dikkat çeken Gülgör, “Saç ekilen hastalarımıza iki gün dinlenmelerini öneriyoruz. Arkadaş ve akraba çevresinden merak edip ziyaretine gelenler olacaktır. Ancak kimsenin işlem yapılan bölgeye dokunmaması gerekiyor. Hastanın işlemin ardından 3 gün ani hareketler yapmaması, ağır kaldırmaması, ağır sporlar yapmaması gerekli. Operasyondan 3 gün sonra hastalarımız işlerinin başına dönüp günlük hayatlarına dönüyorlar” dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gazi Hastanesi İzmir, İzmir Gazi Hastanesi, Yasemin Gülgör, İzmir Sağlık, İzmir Sağlıklı Yaşam, İzmir Sağlık Haberleri, İzmir Cemiyeti