HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 22 Nisan 2022

Dna Pharma ile Magazin İzmir Özel

Magazinizmir
Dna Pharma Yönetim Kurulu Başkanı Nevcihan Altınsoy ile Magazin İzmir’e özel röportajımızı gerçekleştirdik. Altınsoy, İzmir’den dünyaya ürün satan başarılı bir iş kadını olarak hedeflerini ve şirketini anlattı.

 Nevcihan Altınsoy, “Firmamızı 1999 yılında kurduk. Medikal, sağlık, estetik, dermokozmetik, mineral, besin takviyeleri gibi bir eczanede ya da hastanede bulunabilen birçok malzemeyi satıyoruz. Bayilik sistemi ile çalışıyoruz. Türkiye distribütörlüklerimiz var. Ege bölgesinde kendi personellerimiz çalışıyor. Diğer bölgelerde alt bayiliklerimiz var. Daha önce gıda sektöründe satış işindeydim. 1994 yılından beri satışla uğraşıyorum. Balçova’daki yeni yerimizi hem depo hem ofis olarak kullanıyoruz. Toplamda 57 kalem ürünümüz var. 8 markamız var. İhtiyacınız olan birçok ürünün satışını yapıyoruz.”

MEVSİMSEL OLARAK ÇOK SATILAN ÜRÜNLERİMİZ DEĞİŞİYOR
“Mevsimsel olarak yaz döneminde güneş kremleri satılıyor. Genel olarak şampuanlarımız çok talep görüyor. Gıda takviyeleri çok satılıyor. Antidepresanlarımız var. Yaza doğru zayıflamayı, kış aylarında ise bağışıklığı destekleyen ürünler rağbet görüyor.”

YURTDIŞINDA YENİ PAZARLAR
“Pandemi sürecini iyi değerlendirdik diyebilirim. Yurtdışına satışlar yapıyoruz. Online pazar yerlerinde satışlarımız var. Pandemide eldiven, maske ve önlüklere yoğun talepler geldi. O ürünleri yoğun olarak sattık. Pandemiden güçlenerek çıktık diyebiliriz. Yurtdışında İngiltere, Ukrayna, Katar, Dubai, Kazakistan gibi ülkelere satışlarımız oluyor. Polonya’ya ürün numunelerimiz gitti. Güzel sonuçlar aldık.”

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER SATIYORUZ
“Markamı ve firmamı büyütmek istiyorum. Yeni çeşitlerimiz için çalışıyoruz. Personel sayımızı artırıyoruz. İthal ürünlerin daha iyi olduğuna dair bir algı var. Ben bu algıyı kırmaya çalışıyorum. Ülkemizde üretilen ürünler oldukça kaliteli. Yurtdışında bizim ürünlerimiz talep ediliyor. Yerli ve milli markalarla çalışıyoruz.”

İŞ HAYATINDA EŞİM VE AİLEM HEP YANIMDA OLDU
“Kadın olarak çalışmanın zorlukları var. Ailem hep yanımda oldu. Artısını da eksisini de gördüm. Bir iş kadını olarak saygı ve cesaret anlamında olumlu tepkiler alıyoruz. Ne yazık ki son dönemde kadına yönelik şiddete ve cinayete çok tanık oluyoruz. Kadınlar günü için kadınlara değil erkeklere mesajım var. Anne, eş ya da evlat hayatınızdaki yeri her ne olursa onları sevin, saygı duyun, önlerinde değil yanlarında olun ki gücünüz onları öldürmesin yaşatsın”

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN