HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 6 Aralık 2016

Botoks İle Genç ve Sağlıklı Görünün

Magazinizmir
Gözde İzmir Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Deniz Yurtman Havlucu, estetik ameliyat olmak istemeyenlere alternatif olarak uygulanan botoks yöntemiyle yüz ve boyundaki kırışıklıkların azaltılabildiğini söyledi.

Botoks yönteminin, göz çevresi, kaş ortası, alın çizgileri, dudak çevresi ve boyun bölgesinde kullanıldığını belirten Havlucu, yöntemin mutlaka uzman hekim kontrolünde yapılması gerektiğini vurguladı.

Deri altındaki minik kasların içine yapılan uygulamalarla ciltteki kırışıklıkların giderildiğini, kişinin daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuştuğunu belirten Havlucu, 15 dakika süren uygulama sonrasında hastaların günlük yaşama dönebildiklerini ifade etti.

Botoksun tam etkisinin 5-10 gün içinde ortaya çıktığı bilgisini veren Deniz Yurtman Havlucu, "Uygulama, hastanın durumuna göre 3 ile 6 ay arasında tekrar edilmelidir" dedi.

Yüz mimiklerini kullanmaya bağlı olarak botoks uygulamasının 30 yaşından itibaren yapılmaya başlandığını anlatan Havlucu, "Botoks yöntemi, aşırı terlemeyi önler. Koltuk altı, ayak tabanı ve avuç içi bölgelerinde terlemeye yol açan uyarıları azaltır. Böylelikle günlük yaşamda konfor sağlar. Botoks yöntemi, terlemeyi 6 - 9 ay süresince önler" diye konuştu.

Kırışıklık ve Sarkmalarda Dolgu Yöntemi

Yüz bölgesinde sıklıkla kullanılan bir diğer tedavinin ise dolgu yöntemi olduğunu kaydeden Dermatolojist Havlucu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Deri altına enjekte edilen dolgu maddesi (Hyaluronik Asit) ile ince ve derin kırışıklıklar dolduruluyor. Kırışıklık ve sarkmaların önüne geçiliyor. Amacımız mümkün olduğunca doğal ve genç bir görünüm elde etmek. Tek seansta 8 - 18 ay kalıcılık süresi var. Hasta aynı gün dolgu uygulamasının etkisini görebiliyor" dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN