Aşırı Yemek Yemenin Nedenleri

Uzmanlar uzun süren araştırmalar sonucunda aşırı yemek yemenin bazı problemlerin belirtileri olduğu kanısına vardılar. Aşırı yemek yemenizin nedenini bulduğunuz zaman bu problemlere ulaşabileceğinizi ve problemler için çözüm bulabileceğinizi açıkladılar.Uzmanlar kilo aldığınızı fark ediyorsanız fakat neden aldığınızı bilmiyorsanız dikkatli olmanız gerektiğini vurgulamaktadırlar. Aşırı yemek yemek başta kalp hastalıklarına ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Aşırı yemek yemenin başlıca sebebi suçluluk duygusu ve depresyon olarak bilinmektedir. Aşırı yeme kasları geliştirmek amacıyla fazla protein alımıyla aynı şey değildir. Aşırı yeme aç olmadığınız halde bile yemektir. Erkekler, kadınlara göre daha fazla iştah duygusuna sahip olduklarından aşırı yemek yeme kadınlara göre daha fazla olmakta ve farkedilmemektedir. Aşırı yemenin en önemli beş nedeni:

1.Can Sıkıntısı: Eğer yapacak bir işiniz yok ise beyniniz otomatik olarak yemek yeme hissi yaratmaktadır. Böylece aşırı yemek yersiniz.

2.Sitres ve Bunalım: Erkeklere göre kadınlarda daha fazla görülen duygusal açlık stres ve bunalım sonucu oluşmaktadır. İnsanlar duygularıyla mücadele etmek için aşırı şekide yemek yerler.

3.Tiryakilikten Kurtulmak: Başta sigara ve alkolün bırakılmasından sonra insanlar kendilerini daha fazla yemek yerdek bulabilirler. Sigara ve alkolü bırakıp kendinizi aşırı yemek yemeye verirseniz sigara ve alkolün yarattığı hastalıklar kurtulur başka hastalıklara yakalanırsınız.

4.Kültürel ve Sosyal Kurallar: Dünya üzerinde çeşitli kültürle görülmektedir. Bu kültürlerden bazıları ideal kadının iri, ideal erkeğin güçlü, olmasını kabul ediyorlar. Fakat bu kültürlerde yaşayan insanlar neyi ne kadar yediğini önemsememekte ve bunun sonucunda aşırı kilo almaktadırlar.

5.Kadınları memnun etmek: Bir kadını memnun etmek için neler yapılmaz ki. Bir çok erkek başta eşleri ve anneleri olmak üzere kadınları memnun etmek için kendilerine yapılan yemeklerden bol miktarda yemektedirler.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER aşırı yemek yemek, kilo almanın nedenleri, çok yemek yeme, kilo vermek istiyorum, yeme alışkanlıkları, diyet yapma, uzman görüşleri