Agora Sohbetleri'nde Meditasyon ve Nefes Teknikleri Eğitimi

Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin yoğun ilgiyle takip ettiği ve her hafta cuma günü saat 16.00’da Agora Alışveriş Merkezi A Blok aktivite alanında gerçekleştirilen Agora Sohbetleri 2015 yılında da birbirinden değerli konu ve konuklara yer vererek devam ediyor.Agora Sohbetleri’nde 2 Ocak Cuma günü 2015 yılının ilk konuğu Sahaja Yoga oldu. “Meditasyon ve Nefes Eğitimi” veren Sahaja Yoga uzmanları, ziyaretçilere uygulamalı olarak nefes terapisi ve meditasyon yaptırdı.

Agora Alışveriş Merkezi Ziyaretçilerine Özel Müzik Terapisi

Agora Sohbetleri’nin 2 Ocak Cuma günü konuğu olan Sahaja Yoga, Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine “Meditasyon ve Nefes Eğitimi” sundu. Sahaja Yoga’nın uzman eğitmenlerinin katıldığı sohbette, katılımcılara meditasyon teknikleri ve nefes eğitimi verildi. Sahaja Yoga uzmanları, müzik terapisinin aydınlanma (Kundalini uyanışı) deneyimine dayanan özel bir meditasyon tekniği olduğunu belirterek, bu süreç boyunca, içsel bir değişimin oluştuğunu ve kişinin birleşik, bütünleşmiş ve dengeli olduğunu vurguladı.

 

Agora Sohbetleri katılımcılarına uygulamalı olarak müzik terapisi yaptırıldı. “Sahaja” sizinle doğmuş olan ,”yoga” ise her yanı saran yaşamsal güç ile bütünleşmek anlamına geldiğini belirten yoga uzmanları, içimizde bulunan yaşamsal enerji “Kundalini” müzik terapisi ile kolayca uyandırıldığını ve kişilerin titreşimleri ellerinde hissetmeye başladığını paylaştı. Böylece de, bir kişi meditasyon ile içsel dengeye ulaşabilir ve kişisel, kolektif tüm problemlerinden kurtulabileceğinin altını çeken yoga uzmanları, “Her insan kendi içinde, köklerinde yatan huzuru ve mutluluğu yaşama şansına sahiptir.” dedi.

Meditasyon müzikleri eşliğinde katılımcılara müzik terapisi yaptıran yoga uzmanları, notaların bedendeki titreşimleri ile ziyaretçilerin aydınlanma almalarını sağlayarak, huzura ulaşmalarına yardımcı oldu.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, her Cuma saat 16:00 da gerçekleşen Agora Sohbetleri’nin ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile takip edildiğini, aile içi iletişim, sağlıklı yaşam, fiziksel ve ruhsal gelişim gibi hayata dair birçok konunun ve alanlarında uzman konukların yeni yılda da Agora Sohbetleri’nde ziyaretçilerle buluşacağını belirterek, 9 Ocak Cuma günü Agora Sohbetleri konuğunun Uzman Dermatolog Dr. Melda Demirtaşlıoğlu olacağını söyledi.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Agora Sohbetleri, İzmir Etkinlikler, Agora Alışveriş Merkezi, Uzman Dermatolog Dr. Melda Demirtaşlıoğlu, Sahaja Yoga, Meditasyon ve Nefes Eğitimi