Genç Tasarımcılar “İPEK YOLU” Üzerinde Yarışacak

Gelinlik Tasarım Yarışması İçin Başvurular Ekim Ayında Başlıyorİzmir’in marka fuarları arasında yer alan ve Avrupa’nın en büyüğü olan 9’uncu IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 4 – 7 Şubat 2015 tarihlerinde organize edilecek. Fuar kapsamında düzenlenen Gelinlik Tasarım Yarışması’nın bu yıl ki teması İpek Yolu olarak belirlendi.

Türkiye’nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI) onaylı tek Gelinlik ve Abiye Giyim Fuarı IF WEDDING FASHION İZMİR, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nın tüm hollerinde (1-2-3 ve 4 no’lu holler) birden organize edilecek.

 

Sektöre genç tasarımcılar kazandırmaya bu yıl da devam edecek olan fuar, “6’ncı Gelinlik Tasarım Yarışması” ile açılacak, 2014 birincisinin defilesiyle son bulacak.

 

Çalışma komitesi tarafından şartname koşulları ve ödülleri  belirlenen yarışmanın bu yıl ki teması “İpek Yolu” olacak.

 

Başvuruların Ekim ayında Üniversitelerin açılmasıyla başlayacak olan yarışmanın yarı final elemesi Aralık sonunda, ilk final elemesi ise Şubat ayının ilk haftasında yapılacak.

 

Türkiye ve KKTC vatandaşı en az lise veya dengi okul mezunu olan 40 yaşını aşmamış, daha önce IF WEDDING FASHION İZMİR Gelinlik Tasarım Yarışması’nda herhangi bir  dereceye girmemiş olan bireysel başvurular yarışmaya kabul edilecek.

 

Gelinlik Tasarım Yarışması; Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) işbirliği ile; ulusal ölçekte, bir kategoride altıncı kez gerçekleştiriliyor.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir, Fuar, Tasarım, Gelinlik, Avrupa, IF WEDDING FASHION, Yarışma, İpek Yolu, Sanat