HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 13 Kasım 2018

Zeynep Beşerler'den Organ Nakline Destek: ''Her Organ Bir Nefestir''

Magazinizmir
Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi iş birliğiyle 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde "Kalbin Tekrar Sevecek" adlı etkinlik düzenlendi.

Organ naklinin öneminin tartışıldığı seminerde uzmanlar katılımcılarla buluşurken, etkinliğin konuk konuşmacısı Türk sinema ve dizi oyuncusu Zeynep Beşerler oldu.Beşerler, “Her organ bir nefestir. Hepimiz elimizi taşın altına koyarsak hep birlikte bu işin üstesinden gelebiliriz” dedi.

Koç Üniversitesi Hastanesi, 03-09 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında Zeytinburnu Belediyesi işbirliğiyle "Kalbin Tekrar Sevecek" adlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Organ naklinin öneminin tartışıldığı etkinliğe, Türk sinema ve dizi oyuncusu Zeynep Beşerler de destek verdi. Her gün organ bağışı bekleyen 3 insanın hayatını kaybettiğine vurgu yapılan etkinlikte, Türkiye’deki organ bağışının yaygınlığı ve sayıyı artırmaya yönelik bilgiler aktarılırken, organ bağışının hastalar için önemine dikkat çekildi.

Zeynep Beşerler: "Her Organ Bir Nefestir."

Organ Bağışı Haftası’nın konuk konuşmacılarından Zeynep Beşerler konuşmasında, 6 senedir Organ Nakilleri Bilinçlendirme ve Geliştirme Derneği adına çalıştığına değindi. Organ nakli ve organ bağışının ülkemizde problem olduğuna değinen Zeynep Beşerler, "Bu problemin aşılmasında en büyük desteği bizler vereceğiz. Bence önemli olan, organ bağışının tek bir hafta hatırlanması değil, bunun bütün bir yıla yayılması. Bununla ilgili olarak, sizinle yapacağımız projelerle, geliştireceğimiz farklı etkinliklerle daha çok insana ulaşabiliriz, daha çok insana derdimizi anlatabiliriz. Her organ bir nefestir. Gördüğünüz gibi herkesin hayatı değişiyor. Çünkü sadece böbrekle, karaciğerle bitmiyor. Düşünün ki en yakınınızdaki insan kalp nakli bekliyor ve siz ona canınızı verirsiniz ama maalesef ki veremiyorsunuz. Gün geçmiyor ki organ nakli beklerken bir hasta hayata veda etmesin. Hepimiz elimizi taşın altına koyarsak hep birlikte bu işin üstesinden gelebiliriz," dedi.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN