Türk Filmleri Üçüncü Kez Beyrut'ta!

Orta Doğu'nun önemli merkezlerinden Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 3. Türk Filmleri Festivali muhteşem bir açılış davetiyle başladı.03-07 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen festivale, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi İnan Özyıldız, Avrupa Birliği Beyrut Büyükelçisi Angelina Eichhorst, İtalya, Meksika, Amerika, Polonya ve Mısır'ın Beyrut Büyükelçileri ile Türk yönetmenler Raşit Çelikezer, İsmail Güneş, Reis çelik ve oyuncu Dilan Aksüt katıldı.

Reis Çelik’in yönetmenliğini yaptığı “Lal Gece” filmiyle açılışı yapılan festivalde konuşan Özyıldız, uluslararası bir hale gelen festivalin Lübnan ve Türk kültürü arasındaki yakınlaşma açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Festival kapsamında; Can, Ateşin Düştüğü Yer, Gözetleme Kulesi, Yük ve Ferah Feza filmleri de Beyrut Metropolis sinema salonunda izleyicilerle buluştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER türk filmleri, ortadoğuda türk filmleri, 3. türk filmleri festivali, beyruttaki film festivali, lübnanda yapılan türk filmi festivali, inan özyıldız, beyrut büyükelçisi, angelina eichhorst, raşit çelikezer, ismail güneş, reis çelik ve di