Tarihin En İlginç Su Isıtıcı Asası

İlginç ve yaratıcı bir üründen bahsedeceğiz sizlere.Kettle, yani su ısıtıcısı olarak adlandırdığımız aletlerin, biraz süre ve biraz da boyut sorunu olduğunu biliyoruz. Bunun önüne geçmek isteyen tasarımcılar Nils Chudy ve Jasmina Grase, inanılmaz fantastik bir ürün tasarlamış. Sihirli asa Mitto ismi verilen bu ürünü, ısıtmak istediğiniz bardağın içerisinde çok kısa bir süre tutmanız, suyun kaynaması için yeterli oluyor.
Enerji tasarrufu da sağlayan bu icadın çıkış noktası da aslında dünyada su ısıtıcılarda fazladan kaynattığımız su için harcadığımız elektrik miktarı.

Yapılan araştırmalarda bir su ısıtıcısına ortalama yarım litre su doldurup kaynatıyoruz fakat bir fincan kahve veya çay için bunun sadece 250 ml gibi bir miktarını kullanıyoruz. Geriye kalan suyun ısınmak için harcadığı elektrik ise boşa gidiyor.
Mitto ise, sadece istediğiniz kadar suyu, minimum elektrik harcayarak size ısıtabiliyor. Suyun ısınması ise sadece birkaç dakika alıyor. Bakalım piyasalarda yüksek rekabetle baş edebilecek mi?
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER su ısıtıcı asa izmir, kahve izmir, çay fincanı izmir, yaratıcı tasarım izmir, Nils Chudy, Jasmina Grase, mitto izmir, elektrik tasarrufu izmir, izmir etkinlikleri ,izmir cemiyeti