Swissotel Büyük Efes Ekibi'ne Yeni Bir Ödül

Swissôtel Büyük Efes çalışanları sosyal hayatlarında edindikleri farklı yetileri iş hayatına da aktararak ekip arkadaşlarının gelişimine katkı sağlıyorlar.Çalışanlarının gelişimi için yoğun bir eğitim programı hazırlayan otel, personeline işe başladığı ilk yılda ortalama 127 saat eğitim veriyor. Bu program içersinde yer alan kişisel gelişim ve davranış, duygusal zeka ve misafir memnuniyeti gibi eğitimlerde ise yaratıcı drama teknikleri, monolog, doğru ve etkili konuşma, grup performansları, rol değiştirme, ayna metodu gibi tiyatro teknikleri kullanılıyor. Kullanılan bu teknikler sayesinde gerçekleşen eğitimlerde; vaka analizi, şikayet anını canlandırma, misafir yada farklı departman gözünden olayı yorumlama gibi konular işleniyor.

Swissôtel Büyük Efes’in Eğitim Müdürü Aksu Akpınar, Türkiye’nin Tiyatro Oscar’ları olarak bilinen, “15. Direklerarası Seyirci Ödülleri”nde, "Oyunun Oyun" adlı komedi türü tiyatro gösterisindeki performansıyla 2015 yılı “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülünü aldı. Bu ödülle sahne sanatları alanındaki başarısını kanıtlayan otelin Eğitim Müdürü, almış olduğu tiyatro eğitimini iş hayatına da uygularayarak, otel personelinin interaktif olarak öğrenme sürecinin hızlanmasını, kişinin olaylara karşı farkındalığının artmasını sağlıyor.

Otelin Genel Müdürü H. Rıza Elibol, çalışanların sosyal hayatlarındaki başarılarını iş hayatına yansıtmasından dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, "2015 yılının, otelimiz için olduğu gibi, çalışanlarımız için de başarılar ile dolu bir yıl olduğunu belirtmek isterim. Swissôtel Mutfak Ekibi’mizden Tuğba Aktaş’ın Chaine des Rotisseurs Genç Aşçılar Yarışması’nın birincisi olması ardından, Eğitim Müdürümüz Aksu Akpınar’ın En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü almasından gurur duyuyoruz" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Swissôtel Büyük Efes İzmir, İzmir Swissôtel Büyük Efes, Aksu Akpınar, H. Rıza Elibol, Tuğba Aktaş, izmir etkinlikleri, izmir cemiyet hayatı