Spastik Çocuklar İçin Yeteneklerini Sergilediler

İzmir Gündoğdu Lions Kulübü, İzmir Spastik Felçlileri Koruma ve Güçlendirme Vakfı tarafından yürütülen Salih Dede-Birsen Gümüşçay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yararına ‘YETENEK LİONS YARIŞMASI' düzenledi.



Yarışmada Gündoğdu Lions Kulübü üyesinin Nazlı Atalay’ın hazırladığı Çini, spastik çocuklar için açık arttırmayla satıldı. Pınar Aylin’in yönettiği açık arttırmadaki Çini’yi Ayşen Nazlı 3 bin TL karşılığında satın aldı. Aylin, ayrıca son albümünü Ayşen Nazlı’ya hediye edeceğini söyledi. Geceye damgasını ise 17 yaşındaki yarışmacı otizm hastası Ayberk Aksu vurdu.

Ege Palas Oteli’nde gerçekleştirilen yarışmada Lionlar ve Leolar yarıştı. Tanınmış koreograf ve ekranların sevilen jürisi Uğurkan Erez, ünlü modacı Ertan Kayıtken, İzmirli ünlü şarkıcı Pınar Aylin, Türk Pop Müziği’nin sevilen seslerinden Ozan Orhon’un jüri üyeliği yaptığı yarışma öncesi kokteyl düzenlendi. Kokteyl sonrası yarışmanın başında Ozan Orhon birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Şarkılarıyla geceye renk katan Ozan Orhon’un ardından Gündoğdu Lions Kulübü Başkanı Berk Nazlı konuşma yaptı. Nazlı, spastik çocuklar için bu geceyi düzenlediklerini belirterek, yarışmayı geleneksel hale getireceklerini vurguladı. 15 yarışmacının hünerlerini sergilediği yarışmada şarkı söyleyen ve dans gösterisi yapan Lion ve Leolar kıyasıya yarıştı. Uğurkan Erez’in espirileri geceye damgasını vururken, Ege Palas Oteli, Yaman Group Turizm İnşaat, Hürna İnşaat, Baks, 1900 Orkestra, Kardeş Optik, Dilekmutlutürk Makyaj Atgölyesi, Nail Art, Maydanoz Catring, Bayraklı Folklor Eğitim Merkezi, Rajel İnternational, Pakoğlu Tekstil, Shıne Güzellik, Tülin Adanır ve Nilgün Öztin’in sponsorluğu ile gerçekleşen yarışmada geceye damgasını vuran son finalist 17 yaşındaki otizm hastası Ayberk Aksu oldu. Türkiye’deki tek otizmli manken olan Ayberk, herkesi gözyaşlarına boğdu. Pınar Aylin’in gözyaşı döktüğü o anlarda Uğurkan Erez genç manken Ayberk Aksu’yu defileye çıkartma sözü verdi. Yüzde 96 otizm hastası olan Ayberk, jüri üyelerine I Love You diye seslendi. Pınar Aylin ve Uğurkan Erez, Ayberk’e sarılarak ona sevgilerini dile getirdiler.

Yarışmada Türk Sanat Musikisi seslendiren Sadi Uğur Damcı ve Ayşe Bozkurt birinci seçilirken, İkinci Bahar Lions Korosu, üçüncü Başak Çamlıca ve İzmir Flashmob Dans Ekibi seçildi. Jüri özel ödülü ise otizmli manken Ayberk Aksu ve Topuklu Efelere verildi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Spastik Çocuklar etkinlikleri, İzmir Gündoğdu Lions Kulübü, İzmir Spastik Felçlileri Koruma ve Güçlendirme Vakfı, Salih Dede-Birsen Gümüşçay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, YETENEK LİONS YARIŞMASI, Nazlı Atalay, Pınar Aylin, Ayşen Nazlı, Ayberk Aksu, Ege Palas Oteli, Uğurkan Erez, Ertan Kayıtken, Ozan Orhon, Berk Nazlı, Yaman Group Turizm İnşaat, Hürna İnşaat, Baks, 1900 Orkestra, Kardeş Optik, Dilekmutlutürk Makyaj Atgölyesi, Nail Art, Maydanoz Catring, Bayraklı Folklor Eğitim Merkezi, Rajel İnternational, Pakoğlu Tekstil, Shıne Güzellik, Tülin Adanır, Nilgün Öztin, Sadi Uğur Damcı, Ayşe Bozkurt