Sokak Kütüphaneleri Okurlarını Bekliyor

Buca Belediyesi ilçede okuma oranın artmasını sağlamak adına sokak kütüphaneleri kuruyor.Okumak bize iyi gelecek sloganıyla kurduğu Kitap Kafe ve Mini Sahaflar Sokağının ardından şimdi de sokak kütüphaneleri kuruyor. İlkini Çevik Bir Meydanı’na kuran Belediye, kısa süre içerisinde 3 tane daha sokak kütüphanesi kuracaklarını ve sayılarının her geçen gün artacağını belirtti.

Sokak Kütüphanelerinde, romanlardan hikaye kitaplarına, masallardan çocuk kitaplarına kadar bütün kitlelere hitap edebilecek eserler yer alıyor. Ayrıca vatandaşların okumuş olduğu kitapları bağışta bulunabileceği sokak kütüphaneleri, okunan kitapların değerlendirilmesine de imkan sağlamış oluyor. Hemşerilerini sokak kütüphanelerine bağışta bulunmaya davet eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina; “ Kitap Kafe ve Mini Sahaflar Sokağı’nın ardından şimdi de sokak kütüphaneleri kuruyoruz. İlçede okuma oranın artması gelecek nesillere aydınlık bir Buca bırakmak en büyük hedefimizdir” dedi.  


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Sokak, Kütüphane, Buca Belediyesi, Kitap Kafe, Mini Sahaflar Sokağı, sokak kütüphaneleri, Çevik Bir Meydanı, Belediye, roman, hikaye kitapları, masal, çocuk kitapları, Levent Piriştina, izmir etkinlikleri, izmir sokak, izmir kütüphaneleri