Rock Müziğin Yıldızı Şebnem Ferah İzmir'de

Türk rock müziğinin güçlü sesi Şebnem Ferah 14 Aralık’ta izmirli hayranlarıyla buluşuyor. Od albümünün çıkmasıyla birlikte uzun bir aradan sonra hayranlarıyla buluşacak olan Şebnem Ferah, yeni albüm şarkıları ve en sevdiğiniz değerli şarkılarını sizler için seslendirecek.Şebnem Ferah, 12 Nisan 1972 tarihinde Üsküp'ten Yalova'ya göç eden bir ailenin üç kızından en küçüğü olarak Yalova'da dünyaya geldi. Şebnem Ferah'ın müziğe olan ilgisi 5-6 yaşlarında başlamış ve müzikle tanışmasında ailesinin çok büyük rolü olmuştur. Ferah'ın ailesinde hemen hemen herkes müzikle iç içe ve evin her köşesinde enstrüman olduğu için müzik konusunda bilgili ve hazır olarak piyasaya atıldı.

İlkokulda mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. Okul orkestrasında da solistlik yaptı. Liseyi Bursa Özel Namık Sözeri Lisesi'nde yatılı bir öğrenci olarak okudu ve bu dönemler Şebnem Ferah'ın kendisini tanımasına, tek başına ayakta kalmasına yardımcı oldu.

Şebnem Ferah'ın müzik hayatı daha sonra okul orkestraları ve küçük topluluklarla devam etmiştir. Lise yıllarında "Pegasus" adlı grubuyla beraber çalışan ama kafasında bir kız grubu hayali olan Ferah, 80'lerin ortasında Bursa'da açılan bir stüdyo sayesinde Sedat Yıldırım Sarıca ile tanışmış ve bu hayalini 1988 yılında kurduğu "Volvox" grubuyla gerçekleştirmiştir. Müzik ile daha yoğun ilgilenebilmek için ODTÜ Ekonomi Bölümü'nü 2. sınıftan terk etmiş ve daha sonra İstanbul'a gelince İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'ne kaydolmuştur.

1994 yılında Volvox grubunun dağılması sonucu Şebnem Ferah bireysel çalışmalarına başlamıştır. Onno Tunç ve Sezen Aksu'nun karşılaşmasıyla müzik yaşamında yeni bir sayfa açılmıştır. 3 oktavlık bir ses aralığına sahip olan Şebnem Ferah, 14 Aralık'ta İzmirli hayranlarıyla bir araya geliyor... 

Şebnem Ferah Konseri

14 Aralık 2013 – 21:00

Yer: Atlas Pavyonu – Fuar

Biletler Biletixde

Bilet Fiyatları : 45.50 TL AYAKTA

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER şebnem ferah kimdir, şebnem ferah konserleri, şebnem ferah albümleri, şebnem ferah izmir konserleri, aralık ayı izmir etkinlikleri, izmirdeki konserler, atlas pavyon, atlas pavyon nerededir, şebnem ferah hakkında, şebnem ferah aralık ayı programı, şebnem ferah atlas pavyon, izmir 2013 aralık ayı etkinlikleri