Rehber Öğretmenler Buluşuyor

Alanlarında uzman olan Prof.Dr. Serdar Yıldırım, Dr. Serkan Karaismailoğlu ve Uzm. Psk. Dan. ve Aile Dan. Ferhan Bıçakçılar, Özel İzmir Koleji I. Rehberlik Sempozyumu'nda rehber öğretmenlerle buluşacak.Özel İzmir Koleji I. Rehberlik Sempozyumu, 16 Şubat 2016 Salı günü, okulun konferans salonunda gerçekleşecek. Bornova ve Bayraklı'dan çok sayıda rehber öğretmenin katılımıyla gerçekleşecek olan sempozyuma, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı'ndan Dr. Serkan Karaismailoğlu, ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Serdar Yıldırım ve Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Danışmanı Ferhan Bıçakçılar konuşmacı olarak katılacak. Sempozyum sonunda katılanlara katılım belgesi verilecek.

İlk Defa Gerçekleşecek

Bu yıl kurum olarak ilkini gerçekleştirecekleri sempozyum adına heyecanlı olduklarını söyleyen İzmir Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ahmet Baş, "Sempozyumda rehber öğretmenlerimizin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz konuşmacılarımız bizlerle birlikte olacak. Sempozyumumuzun aynı zamanda bilgilerimizi tazeleyebilmek adına bir fırsat, yelpazenin farklı alanlarına, farklı bakışlar sunacak bir etkinlik olacağı kanaatindeyiz. Rehber öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmesini çok önemsiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda tüm öğretmenlerimizi etkinliğimize davet ediyoruz" diye konuştu.

Neler Konuşulacak?

16 Şubat 2016 Salı günü gerçekleşecek olan sempozyumda; ilk olarak Uzm. Psk. Dan. ve Aile Dan. Ferhan Bıçakçılar, "Okul Sorunlarının Çözümünde Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri"ni sunacak. Ardından Prof. Dr. Soner Yıldırım ile Dr. Serkan Karaismailoğlu, "Dijital Çağın Sosyal Beyinleri" adlı sunumunu yapacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Serdar Yıldırım, Serkan Karaismailoğlu, Ferhan Bıçakçılar, Özel İzmir Koleji, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti