Mini Haus Alman Konuğunu Ağırlıyor

Okul öncesi eğitim alanında faaliyetlerine devam eden MiniHaus Anaokulu, Almanya'dan gelen eğitimciyi ağırlıyor.Bir süre önce eşinin işi dolayısıyla Türkiye'ye gelen ve yaklaşık 5 ay boyunca İzmir'de yaşacak olan Arap asıllı Alman eğitimci Ahmet Acar, bu süre boyunca çocuklarla Almanca konuşarak onların dil gelişimlerine katkı sağlayacak.

İzmir'de Almanca dil eğitimi yapan okullar olduğunu öğrendikten sonra böyle bir karar aldığını ve bu sayede MiniHaus anaokulu'na ulaştığını dile getiren Ahmet Acar, "Bir süre önce gelip gitmeye başladığım bu okulda çocuklarla çok keyifli vakit geçiriyoruz. Çok özel bir okul olduğunu duşunuyorum. Hem eğitim anlamında hem de çocukların bakımı anlamında üst düzey bir hizmet sunuyor. Buradaki öğretmenler çocuklara kendi çocukları gibi yaklaşıyorlar" dedi.

Alman eğitimci Acar'ın kendilerini tercih etmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren okul kurucusu Toyin Gök ise "Okulumuzda bilingual eğitim sistemini benimsiyor ve uyguluyoruz. Bilingual eğitim bireye anadili ile birlikte diğer bir dilin, anadili edinmeye benzer bir süreçte öğretilmesidir. Günümüzde dünyanın birçok yerinde çok sayıda çocuk iki dilli olarak büyüyor. MiniHaus'ta Almanca doğal yaşam akışında bir paylaşma süreci olarak sunuluyor. Kendi bünyemizdeki Almanca öğretmenlerimiz de çocuklarla Almanca konuşuyorlar. Ahmet Bey de bize bu konuda destek oluyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER MiniHaus Anaokulu İzmir, İzmir MiniHaus Anaokulu, Ahmet Acar, Toyin Gök, İzmir okul öncesi eğitim merkezi