HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

MAGAZİN -- 25 Temmuz 2017

Mektepli Tasarım, Basın ve Reklam Dünyasını Buluşturdu

Magazinizmir
Mektepli Tasarım'ın geleneksel basın buluşması Çeşme Çiftlikköy Sepetçik Koyu'ndaki Dilaila Beach'de gerçekleştirildi.

17 yıldan bu yana sektöründe tam hizmet ajansı olarak hizmet veren ve çözüm ortaklarıyla belli zaman aralıklarında bir araya gelerek sektörü yakından izleyen Mektepli Tasarım, İzmirli basın mensupları ve reklam sektöründen isimlerle buluştu.

Sektörün en önemli kanallarından biri olan yazılı medya alanında ulusal ve bölgesel olarak sektöre yön veren isimlerin bir araya geldiği toplantıda, sektörün beklentileri ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi üzerine geliştirilen çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Toplantının açılışını gerçekleştiren Mektepli Tasarım Başkanı Arzum Karanfilci, sektörde yaşanan sorunların giderilmesi ve sektörün geleceği adına yaptıkları görüş alışverişinin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Yazılı, görsel ve internet medyasının reklamveren ve ajanslar açısından büyük önem taşıdığını vurgulayan Karanfilci, bu bağlamda proje ve çalışmalara destek veren tüm basın kuruluşlarına teşekkür etti.

Gazeteler Olmazsa Olmazdır

Mektepli Ajans olarak müşterilerinin görsel basına karşı inanç eksikliği yaşamaya başladığını analiz ettiklerini ifade eden Karanfilci, ''Sosyal medya ve dijitalde yayınlanan reklamların daha fazla kitleye ulaştığına dair bir algı var. Bu sebepten dolayı görsel ve yazılı basında yayınlanan reklamlar olumsuz etkileniyor. Ancak gazeteler olmazsa olmazdır'' dedi.

Gazeteleri Güçlendirmeliyiz

Ajanslar olarak yazılı ve görsel medyanın gücünü anlatmaları gerektiğini vurgulayan Karanfilci, ''Bunu anlayan ve bu bilinçte olan müşteriler ile de yola devam ediyoruz. Bu yıl çok ciddi reklam bütçeleri ile çalışıyoruz. İlk defa bu yıl yüksek bütçelere ulaştık. En yüksek bütçeli yılımız bu olmadı ama inanılmaz bir ivme yakaladık. Mektepli'nin farkı da burada ortaya çıkıyor. Biz kendimizi doğru anlattığımız için başarılı oluyoruz. Ekler yapılıyor. Eklere ilgi daha fazla. Dijital dönüşümü bir yara olarak görmemek gerek. Sosyal medya bence çok güçlü bir mecra ama gazeteler ile paslaşabildiği zaman güçlü olabiliyor. Burada yapmamız gereken gazeteleri sosyal medyada daha da güçlendirmektir'' diye konuştu.

17 Yıldır Şeffaf Hizmet Veriyoruz

Mektepli Tasarım olarak 17 yıldır şeffaf şekilde çalıştıklarını da belirten Karanfilci sözlerini şu şekilde sürdürdü: ''İyi yönlendirme yapıyoruz ve bütçeleri iyi kullanıyoruz. Müşterilerimiz de bize bu konuda güveniyor. Bizim en büyük özelliğimiz müşteri ile büyümektir. Markalarını bize teslim ediyorlar ve biz o markayı büyütüyoruz. Franchise sektörüne gerçekten iyi markalar kazandırdık. Az şube ile aldığımız ama büyüyerek devam eden markalarımız var. Aldığımız markaları belli bir yere getirmeye çalışıyoruz. Bütün markalara bakış açımız budur.''
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN