Manga, 9 Eylül Akşamı Gündoğdu Meydanı'nda!

Türk Rock müziğinin önemli seslerinden biri olan Manga, 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Etkinlikleri kapsamında İzmirli hayranlarıyla buluşuyor.. 2001 sonlarına doğru kurulan maNga grubunun hikâyesi Yağmur Sarıgül “Yamyam” (Gitar)’ün barlarda “cover” parçaları yorumlayıp eğlendikleri gruptan ihraç edilmesiyle başladı. Yeni grubunda rock müzikle elektroniği, sert gitar riffleriyle rap vokalleri birleştirmek isteyen Yamyam öncelikle okuldan en yakın arkadaşı Orçun Şekerusta (Bass gitar)’yı gruba dahil etti. Sonrasında Özgür Can Öney ( Davul), Efe Yılmaz (Turntable) ve Ferman Akgül (Vokal)’ün gruba dahil olmasıyla ilk kadro tamamlanmış oldu. Tarz olarak ise yeni yeni gönüllerini kaptırdıkları “nu metal” ve “hardcore” akımını benimsemişlerdi.

Albüm maceraları ise Eylül 2001'de Ferman’ın “Sing Your Song” yarışmasına katılma fikriyle başladı. Orçun’un özel nedenlerden dolayı gruptan ayrılmak zorunda kalmasıyla Cem Bahtiyar (Bass gitar) gruba dahil oldu ve maNga şu andaki yapısına kavuştu [kaynak belirtilmeli]. Böylelikle beş ayrı karakteri, beş ayrı müzik zevkini ve beş ayrı duruşu sergileyen grup Japon çizgi romanı geleneğinin ünlü ekolü olan maNga ismiyle uzun yıllar sürecek albüm hayali için yola çıkmış oldu.

Gündoğdu Meydanında saat 21:00′da başlayacak olan Manga konseri, havai fişek gösterileri ve su perdesi ile görsel bir şölene dönüşecek.

9 Eylül 2013 – 21:00

Yer: Gündoğdu Meydanı

Konser Ücretsizdir.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER manga hakkında, manga ne demek, manga grubu, manga grubu hakkında, manga son albüm, manga grubu nasıl kurulmuştur, izmir konserler, izmir etkinlikleri 2013, izmir haberler, gündoğdu konserleri, 9 eylül konserleri, 9 eylül izmirin kurtuluşu