Londra Hayvanat Bahçesi'nin İlk Kez Yayınlanan Enteresan Fotoğrafları!

BBC'nin haberine göre Londra Hayvanat Bahçesi'nin geçmişteki görüntüleri ilk kez yayınlanıyor...Londra Hayvanat Bahçesi dünyanın en eski hayvanat bahçesidir. 27 Nisan 1828 tarihinde Birleşik Krallık'ın başkenti Londra'da açılmıştır. İlk açıldığında buraya getiren türlerin bilimsel amaçta kullanılması öngörüldü. Ancak 1847'de halka açılmıştır.Günümüzde 755 tür, 16.802 hayvanıyla tüm Birleşik Krallık'taki en büyük hayvanat bahçesidir.

Londra Hayvanat Bahçesi 1980'lerde giderleri karşılamakta zorluk çekmeye başlamıştır. Bu durum hayvanların fiziksel koşulları etkilemeye başlaması ile 1991 yılında Londra Hayvanat Bahçesinin kapatılacağı haberleri yayınlanmıştır. Ancak Londra Hayvanat Bahçesi wombat, Tazmanya Canavari gibi pek çok türün bölgede tek görülebildiği merkezdi. Bu yüzden halkın verdiği destekle ziyaretçi akışında artış yaşanarak kurum kapanma tehlikesini atlatmıştır. Hayvanat Bahçesinde goriller, kuşlar, Afrika kuşları, kelebekler, balıklar için özel bölümler hazırlanmıştır. 1826 yılında kurulan Londra Zooloji Kurumu tarafından yönetilir ve Regent Parkı'nın kuzey ucunda konumlanır.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER dünyanın en eski hayvanat bahçesi, londra haytvanat bahçesi, hayvanat bahçesi haberleri, ilk kez yayınlanan fotograflar, londra hayvanat bahçesi hakkında