Kültürpark Tenis Kulübü Seçimleri Bugün Yapılıyor

Cumhuriyet tarihinin en eski tenis kulüplerinden olan Kültürpark’ta bugün seçim heyecanı yaşanacak. Kulübün eski başkanlarından İZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu’nun yöneteceği genel kurul saat 11.00 de başlayacak ve oy verme işlemi 17.00’da sona erecek.İki adayın yarışacağı seçimde Server Uyaroğlu kulübün ilk kadın başkanı olmak için bugün (10 Ocak) üyelerin oylarını isteyecek. Efsane belediye başkanları Behçet Uz, Reşat Leblebicioğlu ve kimyager Nejat Ferit Eczacıbaşı gibi İzmir’in önde gelen isimleri tarafından tam 75 yıl önce kurulan ve 700’ün üzerinde üyesi bulunan Kültürpark Tenis Kulübü’nün tarihinde ilk defa bir kadın üye başkanlık için aday oldu.

Kulübü bugünlere kadar getiren tüm geçmiş başkanları şükranla andıklarını belirten Kültürpark Tenis Kulübü Başkan adayı Server Uyaroğlu, bugün yapılacak seçimlerde tüm üyeleri oy vermeye davet etti. Uyaroğlu, Bayram havasında geçmesini planladıkları genel kurulda, kulübün geleceği için oy vermeye çağırdı. Uyaroğlu seçilmesi halinde son yıllarda genç ve veteran üyeler arasında azalmaya başlayan ilişkileri yeniden canlandırmayı ve modern tesisleşmeyi başlatmak istediklerini söyledi.

Her Projemiz Üyelerimiz İçin Olacak

Öncelikli olarak aktif üye sayısını arttırmayı hedeflediklerinin altını çizen Uyaroğlu, "Kulübümüz için birçok projemiz bulunuyor. Seçildiğimiz ilk günden itibaren şampiyon tenisçiler yetiştirecek tesisleşmeyi başlatacağız. Yapacağımız sponsorluk anlaşmalarıyla kortlarımızı baştan aşağıya yenileyeceğiz. Özellikle üyelerimizin en büyük şikayetlerinden birisi olan binamızın daha verimli kullanılabilmesi için bir dizi değişiklik yapacağız. Eski üyelerimizi tekrar kazanmak, genç ve veteran üyelerimizin spor ve sosyal aktivitelerden çeşitli şekillerde faydalanabilmeleri için ekonomik alternatifler sunacağız. Kulübün fitness merkezi, açık kapalı kortları, soyunma odaları için gerekli ve acil yenilemeler yaparak mevcut üyelerimizi mutlu etmek istiyoruz. Basınla işbirliği yaparak sosyal, kültürel, eğitsel ve sportif faaliyetlerimizi herkesin duymasını sağlayacağız. Alt yapıya gereken önemi vererek oyuncuları ve ailelerini kulübümüze çekeceğiz. Üyelerimiz kulüp kapısından girdikleri andan itibaren ayrıcalıklı ve ikinci evlerinde olduklarını hissedecekler. Kulüp ekstra hizmetlerinden üyelerimizin lehine fiyat düzenlemeleri yapacağız" dedi.

Değerlerimize Sahip Çıkacağız

Pazar günü yapılacak genel kurul için tüm üyelere davette bulunan Uyaroğlu, "Bir ilki başarmak için tüm dostlarımıza çağrıda bulunuyorum. 75 yılı bulan kulüp tarihimizin geçmişinden aldığımız güçle hep birlikte yönetim için destek istiyorum. Toplumsal olaylara, çevreye ve insan haklarına duyarlı, Atatürkçü, aile değerlerini ön planda tutan, bulunduğu şehre vizyon ve katma değer sağlayan bir kulüp özelliğini sürdürmek istiyoruz" diye konuştu.

Bugüne Kadar Olmaması Üzücü

Kulübün en eski üyelerinden birisi olan Necdet Kestelli ise şehrin en prestijli kulüplerinden birisi olan KTK’nın bünyesinden bugüne kadar hiçbir kadın başkan çıkaramamasının üzüntü verici bir durum olduğunu ve bunu değiştirmek için Pazar günü yapılacak olan genel kurulun kendileri için iyi bir şans olduğunu söyledi.

Server Uyaroğlu’nun yönetim kuruluna aday listesinde ise tanınmış şu isimler yer alıyor: "Tolga Şekercioğlu, Ruçem Canbeyli, Tevfik Pakdil, Rüyam Oflaz, Hüseyin Saygılı, İzzet Kohen, Murat Şener, Feride Berki Saraçoğlu."
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kültürpark İzmir, İzmir Kültürpark, Kemal Çolakoğlu, Server Uyaroğlu, Behçet Uz, Reşat Leblebicioğlu, Nejat Ferit Eczacıbaşı, Server Uyaroğlu, Necdet Kestelli, Tolga Şekercioğlu, Ruçem Canbeyli, Tevfik Pakdil, Rüyam Oflaz, Hüseyin Saygılı, İzzet Kohen, Murat Şener, Feride Berki Saraçoğlu, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti