Karşıyaka Soroptimist Kulübü 24. Yaşını Kutladı

8 Nisan 1989’da Fazile Ulusoy tarafından kurulan ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun üye kuruluşu Karşıyaka Soroptimist Kulübü 24.cü yaşını La Cigale Restaurant’ta verdiği, iş ve cemiyet dünyasından önemli isimlerin katıldığı bir yemekle kutladı.Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyeleri ilerleyen senelerdeki hedeflerini ve planlarını masaya yatırarak 25.yıl kutlamalarının daha kapsamlı olacağını belirterek “Kardeş Kulüplerimizi de davet edeceğiz ve “Dostluk Haftası” olarak kutlayacağız” dediler. Katılımın yüksek olduğu yemek keyifli sohbetlerle devam etti. Karşıyaka Soroptimist Kulübü başkanı Güzin Avdan kulübün projeleri hakkında bilgiler verdiği yemekte topluma katkı sağlamaya yönelik projelerin devam edeceğinin altını çizdi.

Kurulduğundan bu yana 10 başkanla temsil edilen Karşıyaka Soroptimist Kulübü, iş hayatında her bakımdan yüksek ahlak ilkelerine bağlı, vasıflı, seçkin, iş ve meslek kadınlarından oluşuyor. Ortak niteliği “Dostluk” amacı ise “Topluma Hizmet” olan kulübün stratejisi “kadın ve çocuklara karşı şiddeti önlemek, kız çocuklarının eşit eğitim ve öğrenim görmelerini sağlamak, kadınların tüm sosyal ve ekonomik haklarını koruyarak yoksulluk ve cinsiyet ayrımcılığını gidermek, kültürler ve ırklar arası uyuşmazlıklarda barışçıl çözüm geliştirilmesine yardımcı olmak, kadınların politika ve karar mekanizmalarında sözsahibi olmalarını sağlamaktan oluşuyor. “Şiddet Geleceğimizi Karartmasın” projesi ile dikkat çeken Kulüp, Soroptimistler’den ve gönüllülerden oluşan amatör oyuncularla on üç ayda hazırlanan her biri ayrı şiddet konusunu işleyen 10 epizottan oluşan “Şiddetme” adlı tiyatro gösterisiyle son yıllarda ülkemizde ve dünyada artan ev içi şiddete vurgu yaparak toplum duyarlılığını artırmayı hedefliyor. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Karşıyaka Soroptimist Kulübü, Karşıyaka Soroptimist Kulübü kutlamaları, Karşıyaka Soroptimist Kulübü hakkında, Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyeleri